Lekkoatletyczne święto w Białymstoku

Inne
Lekkoatletyczne święto w Białymstoku
fot. Cyfrasport

Tyczkarz Piotr Lisek, kulomioci Michał Haratyk i Paulina Guba, skoczek wzwyż Sylwester Bednarek – to tylko niektóre gwiazdy, które w niedzielę będą rywalizować na Rynku Kościuszki w Białymstoku. W nietypowej konkurencji wystąpi dyskobol Piotr Małachowski, który będzie… pchać kulą.

Sportowe emocje mają zacząć się od 13, ale organizatorzy już dwie godziny wcześniej zapraszają do zabawy. Zajęcia z dziećmi poprowadzą medaliści igrzysk Tomasz Majewski i Małachowski. Można będzie też z bliska obserwować rozgrzewki krajowych i zagranicznych zawodników, a także z nimi porozmawiać.

 

Jedną z najbardziej widowiskowych konkurencji będzie skok o tyczce. Lisek w zeszłym tygodniu rozpoczął sezon w Szanghaju i od razu skoczył 5,81. Jak sam jednak powtarza, uwielbia starty poza stadionem.

 

„Wtedy wychodzimy do ludzi, to jest całkowicie inne show i na pewno nie można powiedzieć, że takie mityngi są gorsze od stadionowych. Są po prostu inne, ale kontakt z publicznością jest dużo lepszy” – powiedział wicemistrz świata.

 

W niedzielę jego rywalami będą m.in. halowy mistrz świata z 2014 roku Grek Konstandinos Filipidis i olimpijczyk z Łotwy Mareks Arents.

 

Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja kulomiotek. Obie Polki – Guba i Klaudia Kardasz stoczyły w miniony weekend korespondencyjny pojedynek. Pierwsza z nich startowała w Diameowej Lidze w Szanghaju, druga rywalizowała w Kielcach, ale obie uzyskały dokładnie ten sam wynik – 18,25. To ich rekordy życiowe.

 

Wśród mężczyzn gwiazdą będzie Haratyk. Wicemistrz Europy w tym sezonie pchnął kulę już na 21,06. Kibice jednak z ciekawością obserwować będą dwukrotnego wicemistrza olimpijskiego Małachowskiego. Zawodnik WKS Śląsk Wrocław postanowił tym razem zamienić dysk na kulę. Wystąpić mają także brązowy medalista MŚ z Londynu Chorwat Stipe Zunic oraz piąty zawodnik igrzysk w Rio de Janeiro Brazylijczyk Darlan Romani.

 

Atrakcją ma być także skok wzwyż mężczyzn, w którym halowy mistrz Europy Bednarek zmierzy się z brązowym medalistą MŚ Białorusinem Pawłem Sieliwierstau i Ukraińcem Andrijem Procenko.

 

Mityng Gwiazd na Rynku Kościuszki odbędzie się po raz pierwszy.

jk, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze