Rozgrywający Resovii przenosi się do Włoch

Siatkówka
Rozgrywający Resovii przenosi się do Włoch
fot. PAP

Trwa rewolucja kadrowa w Asseco Resovii! Po ogłoszeniu transferów Luke'a Perry'ego i Kawika Shoji'ego tym razem przyszedł czas na transfer w drugą stronę. Michał Kędzierski, który spędził ubiegły sezon w barwach klubu z Podkarpacia, podpisał kontrakt we Włoszech. Rozgrywający dołączy do zespołu Biosi Sora.

Kędzierski w PlusLidze zadebiutował w sezonie 2013/2014, a swój wielki potencjał ujawnił w barwach Cerrad Czarnych Radom. Jego karta zawodnicza wciąż jednak należała do Asseco Resovii, która czekała na powrót perspektywicznego siatkarza. Ten spędził w jej barwach sezon 2017/2018 po kilku latach wypożyczeń, jednak nie zagrzał miejsca na Podkarpaciu zbyt długo.

Po niezbyt udanym poprzednim sezonie zdecydował się zmienić barwy. Trener Andrzej Kowal częściej stawiał na doświadczonego Lukasa Tichaczka. Swój dorobek w polskiej elicie zakończył ze 150 występami.

23-latek spróbuje sił w silnej Serie A1. Po Polaka zgłosił się klub Biosi Sora, gdzie ma zająć miejsce odchodzącego Georgiego Seganowa. Razem z Polakiem do klubu dołączy także środkowy Gabriele di Martino. Sora zakończyła sezon na przedostatnim, trzynastym miejscu w tabeli.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie