UBS poinformował, że nad wytypowaniem najbardziej prawdopodobnego zwycięzcy mundialu pracowało aż osiemnastu analityków. Mimo to nawet oni nie ustrzegli się błędu, bowiem zacne grono fachowców do stawki uczestników MŚ dołączyło reprezentację Włoch. - Mamy w sobie dosyć pokory, aby nie stwierdzić wprost, że to Niemcy obronią tytuł, jednak nasze symulacje wskazują, że nie ma innego zespołu z wyższymi szansami - stwierdził Mark Haefele z UBS.

W zestawieniu UBS, Niemcy otrzymali 24 proc. W czołowej piątce są: Brazylia (19,8 proc.), Hiszpania (16,1 proc.), a także Anglia (8,5 proc.) oraz Francja (7,3 proc.). Na trzynastym miejscu znajduje się Polska z szansą na końcowy triumf wynoszącą 0,9 proc. Nasz grupowy rywal Kolumbia plasuje się tuż za nami z 0,5 proc. szans. Inni przeciwnicy Biało-Czerwonych, Senegal otrzymał zaledwie 0,2 proc. szans, z kolei Japonia jeszcze mniej, bo 0,1 proc.

Co ciekawe Włosi, którzy przegrali w barażach ze Szwedami są... przed Polakami. Reprezentacja Włoch według UBS ma 1,6 proc. szans (tyle samo co Rosja) na wygraną mundialu.