Historyczne zwycięstwo Polski! Duszak pokonał mistrza świata

Inne

Do historycznego zwycięstwa doszło podczas Go Active Show 2018 w podwarszawskim Nadarzynie, gdzie reprezentant Polski w Teqball, Adrian Duszak, pokonał aktualnego mistrza świata Bertolda Szabó. Polak wytrzymał presję w końcówce spotkania i przechylił szalę zwycięstwa bratobójczego pojedynku pokonując ostatecznie Węgra 2:1.

Teqball jest nową dyscypliną sportu, łączącą w sobie elementy zarówno piłki nożnej jak i ping-ponga. Stojący po dwóch stronach specjalnie zakrzywionego stołu gracze muszą przebić tradycyjną piłkę (rozmiar 5) na stronę przeciwnika mając na to trzy kontakty. W dodatku każde podbicie wykonywane jest inną częścią ciała, więc w grze niezwykle istotne jest wyszkolenie techniczne oraz dobra kondycja.

Pierwsze mistrzostwa świata w tej dyscyplinie odbyły się pod koniec czerwca ubiegłego roku w Budapeszcie i to właśnie gospodarze, jako pionierzy Teqballa, sięgnęli po pierwszy tytuł. Podczas targów Go Active Show 2018 w Nadarzynie naprzeciw aktualnego mistrza świata - Bertolda Szabó - stanął Adrian Duszak, który znany jest również ze swojej aktywności we freestyle'u.

Spotkanie było niezwykle zacięte i o wszystkim musiał zdecydować trzeci set, w którym ostatecznie, po grze na przewagi, lepszy okazał się Polak. W deblu górą byli już jednak Madziarzy, pewnie wygrywając z Biało-Czerwonymi 2:0.

 

 

W załączonym materiale wideo rozmowa z byłym prezesem PZPN Michałem Listkiewiczem o Teqballu.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze