Milik i Kownacki z bramkami na zakończenie sezonu!

Arkadiusz Milik oraz Dawid Kownacki zakończyli sezon Serie A z bramką na koncie! W lepszym humorze mógł być jednak ten pierwszy, gdyż jego Napoli wygrało 2:1 z Crotone.

Napoli długo dotrzymywało kroku Juventusowi w walce o mistrzostwo Włoch, ale w końcu poległo. Nie wystarczyła nawet wygrana w Turynie, bo później przyszła porażka z Fiorentiną oraz remis z Torino. To oznaczało, że mecz ostatniej kolejki przeciwko Crotone był rozegrany głównie po to, by udanie pożegnać się z kibicami. W pierwszym składzie zobaczyliśmy więc Arkadiusza Milika (całe spotkanie) oraz Piotra Zielińskiego (68 minut).

Milik przed przerwą wpisał się nawet na listę strzelców, wykorzystując dośrodkowanie Lorenzo Insigne. Chwilę później drugiego gola dorzucił Jose Callejon. Napoli wygrało i zakończyło sezon na drugim miejscu z dorobkiem 91 punktów i ze stratą 4 oczek do Juventusu.

Wszyscy trzej Polacy wystąpili w meczu SPAL - Sampdoria. Bartosz Bereszyński, Karol Linetty oraz Dawid Kownacki (wszyscy po 90 minut) nie będą jednak miło wspominać zakończenia sezonu, gdyż ich ekipa przegrała 1:3. Dzięki temu beniaminek zapewnił sobie utrzymanie w Serie A. Mimo wszystko najwięcej powodów do zadowolenia będzie miał Kownacki, który ładnym strzałem z powietrza pokonał bramkarza gospodarzy.

Ponadto, kolejne minuty zapisali na koncie Mariusz Stępiński oraz Bartłomiej Drągowski.

Wyniki:

Genoa - Torino 1:2 (Pandev 80 - Falque 30, Baselli 58)
AC Milan - Fiorentina 5:1 (Calhanoglu 23, Cutrone 42, 59, Kalinic 49, Bonaventura 76 - Simeone 20)
Cagliari - Atalanta 1:0 (Ceppitelli 87)
Chievo - Benevento 1:0 (Inglese 50)
Napoli - Crotone 2:1 (Milik 23, Callejon 32 - Tumminello 90)
SPAL - Sampdoria 3:1 (Antenucci 4 [rz.k.], 52, Grassi 50 - Kownacki 66)
Udinese - Bologna 1:0 (Fofana 30)