Carlitos piłkarzem sezonu i gwiazdą Gali Ekstraklasy!

Piłka nożna
Carlitos piłkarzem sezonu i gwiazdą Gali Ekstraklasy!
fot. Cyfrasport

Carlitos był bohaterem gali ekstraklasy w Warszawie. 27-letni Hiszpan z Wisły Kraków odebrał trzy nagrody - dla najlepszego piłkarza i napastnika sezonu oraz króla strzelców. Laureatem wśród trenerów został Marcin Brosz z Górnika Zabrze.

Carlitos zawodnikiem Wisły został w czerwcu ubiegłego roku i błyskawicznie podbił ekstraklasę. W klasyfikacji najlepszych strzelców triumfował z dorobkiem 24 goli.

 

- Najwięcej znaczy dla mnie nagroda dla piłkarza sezonu, bo wyboru dokonywali zawodnicy - przyznał Hiszpan po odebraniu jej z rąk prezesa PZPN Zbigniewa Bońka.

 

Wybór Brosza na trenera sezonu nie jest niespodzianką. 45-letni szkoleniowiec doprowadził beniaminka do trzeciego miejsca. Dzięki temu zabrzanie po 23 latach zagrają w europejskich pucharach.

 

- Przede wszystkim chciałbym podziękować mojej żonie. Sport i piłka nożna to nie zawsze tylko pozytywne emocje. Czasem potrzebujemy dużego wsparcia - przyznał Brosz.

 

Najlepszym bramkarzem został Arkadiusz Malarz z Legii Warszawa, obrońcą - Michał Helik z Cracovii, a pomocnikiem - Rafał Kurzawa z Górnika Zabrze. Za Odkrycie Sezonu uznano Szymona Żurkowskiego z Górnika Zabrze.

 

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach zostali wyłonieni po obradach kapituły. Wyjątkiem była główna - Piłkarz Sezonu. W niej kapituła wskazała nominowanych, a ostatecznego wyboru dokonali wszyscy zawodnicy ekstraklasy.

 

Ponadto statuetkę odebrał zdobywca największej liczby punktów w programie telewizyjnym "Turbokozak" - Sebastian Mila. To ostatnie wyróżnienie w karierze 38-krotnego reprezentanta Polski, który postanowił przejść na sportową emeryturę.

 

Po raz pierwszy uhonorowano byłych zawodników, którzy otrzymali nominacje do Galerii Legend Ekstraklasy. W poniedziałek wyróżnieni zostali Lucjan Brychczy, Włodzimierz Lubański, Zbigniew Boniek, Maciej Szczęsny i Tomasz Frankowski.

 

Nagrody indywidualne za sezon 2017/18:
  
  Piłkarz Sezonu - Carlitos (Wisła Kraków)
  Trener Sezonu - Marcin Brosz (Górnik Zabrze)
  Odkrycie Sezonu - Szymon Żurkowski (Górnik Zabrze)
  Bramkarz Sezonu - Arkadiusz Malarz (Legia Warszawa)
  Obrońca Sezonu - Michał Helik (Cracovia)
  Pomocnik Sezonu - Rafał Kurzawa (Górnik Zabrze)
  Napastnik Sezonu - Carlitos (Wisła Kraków)
  
CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze