Polska - Kanada. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka

W poniedziałek 21 maja w Opolu, w drugim oficjalnym meczu towarzyskim Polska zmierzy się Kanadą. Tym samym drugi mecz w roli szkoleniowca Biało-Czerwonych zaliczy Vital Heynen. Czy po sobotniej porażce z ekipą Stephane'a Antigi, naszych siatkarzom uda się zrewanżować drużynie zza oceanu? Transmisja meczu Polska - Kanada w Polsacie Sport.

Sobotnie starcie Polska – Kanada (1:3) było głównym akcentem imprezy "Aleja Gwiazd Siatkówki". Polscy siatkarze zainaugurowali w katowickim Spodku sezon reprezentacyjny 2018 i po raz pierwszy zagrali pod wodzą nowego trenera – Vitala Heynena. Belg stery kadry przejął w lutym, a zastąpił na tym stanowisku Włocha Ferdinando De Giorgiego.

 

Biało-Czerwoni rozpoczęli sezon w składzie Fabian Drzyzga, Damian Schulz, Jan Nowakowski, Jakub Kochanowski, Bartosz Kwolek, Artur Szalpuk – Michał Żurek (libero). Łącznie Heynen w tym meczu skorzystał z usług aż siedemnastu siatkarzy, z czego wśród nich była "siódemka" debiutantów.

 

Po raz drugi obie ekipy zagrają w poniedziałek 21 maja w Hali Okrąglak w Opolu, również w towarzyskiej konfrontacji. Na trzecie starcie obu ekip również nie trzeba będzie długo czekać, dojdzie do niego podczas inauguracyjnego turnieju Ligi Narodów – 27 maja w Krakowie. 

 

Podopiecznych Heynena w rozpoczynającym się sezonie reprezentacyjnym czeka wiele wyzwań. Start w premierowej edycji Ligi Narodów (pierwszy turniej w Polsce rozpoczyna się już 25 maja), start w XVI Memoriale Wagnera w sierpniu oraz najważniejsza impreza tego roku – mistrzostwa świata, które zostaną rozegrane we Włoszech i Bułgarii we wrześniu.  

 

Obaj szkoleniowcy (Heynen i Antiga) będą mieli okazję do częstych spotkań w tym się sezonie. Polscy siatkarze co najmniej cztery razy zagrają z Kanadą w najbliższych miesiącach. Pierwsze starcie już się odbyło (19 maja). Obie ekipy również w towarzyskiej konfrontacji zmierza się poniedziałek (21 maja) w Hali Okrąglak w Opolu. Na trzecie starcie obu zespołów również nie trzeba będzie długo czekać. Dojdzie do niego podczas inauguracyjnego turnieju Ligi Narodów – 27 maja w Krakowie. Po raz czwarty Polacy zmierzą się z wybrańcami Antigi podczas XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera – 24 sierpnia w Krakowie.

 

Transmisja meczu Polska - Kanada w Polsacie Sport od godziny 18:00. Początek studia przedmeczowego od godz. 17:30.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie