Władze Warszawy pogratulowały Legii tytułu

Piłka nożna
Władze Warszawy pogratulowały Legii tytułu
fot. PAP

Władze Warszawy pogratulowały Legii tytułu piłkarskiego mistrza Polski. Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz przekazała pamiątkową statuetkę prezesowi klubu Dariuszowi Mioduskiemu.

W Pałacu Ślubów w Warszawie Legię reprezentowali również m.in. trener Dean Klafuric oraz piłkarze Sebastian Szymański i Michał Kopczyński. - Gdy zaczynałam tu pracę, byliśmy zdeterminowani, żeby wybudować stadion. Spotykałam się z bardzo ostrą krytyką wielu mediów, że po co stadion, tak wcześnie?. Ale w Radzie panowało przekonanie, że to poprawi wyniki. Zawsze staramy się zrozumieć Legię i postępować tak, żeby były wyniki. Sukcesy są najważniejsze. Życzę klubowi nie tylko utrzymania pierwszej pozycji, ale też żeby współpraca z moimi następcami dobrze się układała - powiedziała Gronkiewicz-Waltz, która w tym roku zakończy swoją ostatnią kadencję na tym stanowisku.

 

Prezydent, której towarzyszyli jej zastępczyni Renata Kaznowska i przewodniczący Komisji Sportu w Radzie Miasta Paweł Lech, wręczyła Mioduskiemu statuetkę opatrzoną napisem: "Dla Legii Warszawa, mistrza Polski 2018 w piłce nożnej, Prezydent m.st. Warszawy". - Droga do mistrzostwa w tym roku była dosyć długa, wyboista, kręta. Prawdę powiedziawszy, chyba nie wszyscy wierzyli w to, że takie będzie zakończenie. Kiedy Legia zdobyła Puchar Polski 2 maja, odetchnąłem z wielką ulgą: Uff, przynajmniej trofeum będzie. Ale ostatnio pokazaliście, że warto walczyć. Udowodniliście, że tylko ci, którzy walczą do końca, zwyciężają. Za to chciałbym wam podziękować w imieniu swoim i mieszkańców Warszawy - powiedział Lech.

 

Mioduski nie krył wdzięczności i zadowolenia z gestu wsparcia dla klubu ze strony władz miasta. - Bardzo miło być tak docenionym. Legia jest trochę jak Warszawa: nigdy się nie poddaje. Wydaje mi się, że jest jedną z największych wartości, które to miasto ma. To, co reprezentujemy, co robimy nie tylko na boisku, ale i poza nim, to jest coś, czego Warszawa potrzebuje i chce. Mam nadzieję, że w przyszłości wsparcie miasta będzie duże, bo Legia na to zasługuje - powiedział Mioduski.

 

W niedzielę w ostatniej kolejce ekstraklasy Legia rywalizowała w Poznaniu z Lechem. Na skutek niewłaściwego zachowania kibiców gospodarzy mecz przerwano w 77. minucie, przy prowadzeniu gości 2:0, a następnie przyznano walkower warszawskiemu klubowi, który zachował trzypunktową przewagę nad wicemistrzem Jagiellonią Białystok.

 

W poniedziałek o godz. 17.30 na Placu Zamkowym rozpocznie się ceremonia wręczenia piłkarzom trofeum i medali.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie