Finał Ligi Mistrzów: Kijów oblegany przez kibiców

Piłka nożna
Finał Ligi Mistrzów: Kijów oblegany przez kibiców
fot. PAP/EPA

Trzydzieści tysięcy gości oczekiwanych jest na Ukrainie w związku z zaplanowanym na sobotę w Kijowie meczem finałowym piłkarskiej Ligi Mistrzów między Realem Madryt a Liverpolem – poinformowała we wtorek Państwowa Straż Graniczna Ukrainy.

Władze przypominają, że kibice z Unii Europejskiej, którzy podróżują na Ukrainę bez wiz, powinni posiadać przy sobie paszport i nie będą wpuszczani na podstawie dowodu osobistego. - Prognozuje się, że na Ukrainę przybędzie nie mniej niż 30 tysięcy kibiców i gości tego sportowego święta. Najwięcej kibiców oczekiwanych jest z Anglii i Hiszpanii, a także z Niemiec i Francji – podała Straż Graniczna w komunikacie.

 

Główna część przyjeżdżających na finał LM przybędzie na Ukrainę drogą lotniczą. Na lotniskach będą na nich oczekiwały specjalne korytarze do odpraw granicznych z odpowiednim oznakowaniem. Na miejscu będą także wolontariusze i punkty konsultacyjne dla kibiców. - Przypominamy, że mimo iż obywatele UE wjeżdżają na Ukrainę bez wiz, powinni oni mieć ze sobą paszport. Choć przyzwyczajeni są do podróżowania w ramach UE i strefy Schengen z dowodem osobistym, dokument ten nie upoważnia do wjazdu na Ukrainę – powiedział przedstawiciel organizatorów mistrzostw Serhij Chyżniak.

 

Poinformował jednocześnie, że dla kibiców, którzy nie będą mieli odpowiednich dokumentów, upoważniających do przekroczenia ukraińskiej granicy, na lotnisku w podkijowskim Boryspolu będzie działała Strefa Kibica, gdzie na telebimie będzie można śledzić transmisję meczu.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze