Bednarek wybrany piłkarzem miesiąca!

Piłka nożna
Bednarek wybrany piłkarzem miesiąca!
fot. PAP

Jan Bednarek długo nie mógł znaleźć drogi do pierwszej drużyny Southampton. Gdy już mu się udało, stał się jedną z kluczowych postaci zespołu, który wywalczył utrzymanie na ostatniej prostej. Polak ma za sobą świetny maj, a kibice Świętych wybrali go najlepszym piłkarzem miesiąca!

Bednarek nie mógł zaliczyć swoich pierwszych miesięcy na Wyspach Brytyjskich do najlepszych. Polak był pomijany przez menedżerów i nie brał czynnego udziału w walce swojego zespołu o utrzymanie.
 
22-letni stoper przydał się jednak w najważniejszym momencie. Gdy 14 kwietnia wskoczył do składu, został podstawowym obrońcą już niemal do końca sezonu. Bednarek zdobył bramkę w meczu z Chelsea (2:3), a potem był ostoją defensywy w czterech kolejnych meczach bez porażki. Southampton remisował z Leicester City (0:0) i Evertonem (1:1), wygrywał z Bournemouth (2:1) i Swansea City (1:0).
 
Kibice wybrali Bednarka piłkarzem maja, w którym Święci rozegrali trzy spotkania. Złożyły się na nie remis z Evertonem, zwycięstwo ze Swansea i porażka z Manchesterem City, w której Polak nie brał udziału. Do tytułu nominowani byli jeszcze Pierre-Emile Højbjerg, Dusan Tadic i bramkarz Alex McCarthy.
 
 
To budzi nadzieję, że Polak może być ważnym ogniwem zespołu w kolejnym sezonie.
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie