Rybus został Honorowym Obywatelem Łowicza

Piłka nożna

Maciej Rybus przed wyjazdem na zgrupowanie piłkarskiej reprezentacji Polski do Arłamowa odebrał w poniedziałek tytuł Honorowego Obywatela Łowicza. W tym mieście 28-letni obrońca urodził się i rozpoczynał przygodę z piłką.

Uroczystość odbyła się podczas poniedziałkowej sesji nadzwyczajnej Rady Miejskiej w Łowiczu w sali barokowej łowickiego muzeum. Akt nadania tytułu Honorowego Obywatela tego miasta reprezentantowi kraju wręczyli burmistrz Krzysztof Kaliński oraz przewodniczący Rady Miejskiej Michał Trzoska. Wcześniej decyzję o przyjęciu Rybusa w poczet najbardziej zasłużonych mieszkańców Łowicza podjęli radni miejscy, którzy podkreślali nie tylko jego piłkarskie zasługi, ale także zaangażowanie w charytatywne i społeczne inicjatywy.

 

"To dla mnie zaszczyt i powód do dumy, tym bardziej, że to wyróżnienie odbieram w tak młodym wieku. To naprawdę wielka rzecz i dziękuję wszystkim, którzy przyznali mi ten tytuł" – powiedział piłkarz Lokomotiwu Moskwa, z którym w tym sezonie wywalczył mistrzostwo Rosji.

 

Jak dodał, dla niego to "pozytywny bodziec do dalszej pracy przed mistrzostwami świata". Popularny "Rybka" zapewnił, że nastroje po pierwszym zgrupowaniu kadry w Juracie są bojowe. "Wyczyściliśmy głowy po długim, ciężkim sezonie, a od jutra zaczyna się praca na sto procent w Arłamowie przed wyjazdem na turniej do Rosji" - tłumaczył.

 

Reprezentant Polski podczas uroczystości na pamiątkę otrzymał m.in. koszulkę z numerem 8, z którym występował w barwach miejscowego Pelikana Łowicz. Rybusowi towarzyszyli m.in. najbliżsi oraz jego pierwszy trener Henryk Plichta.

 

Rybus urodził się w Łowiczu w 1989 roku. Piłkarską karierę rozpoczynał w Pelikanie, a później kontynuował ją w Legia Warszawa (2007-2012), z którą wywalczył trzy Puchary Polski i Superpuchar kraju. Następnie występował w rosyjskim Tereku Grozny (2012–2016), a ostatnio we francuskim Olympique Lyon i Lokomotiwie Moskwa. W reprezentacji Polski zadebiutował w 2009 roku i do tej pory rozegrał w niej 49 spotkań, w których zdobył dwa gole. 28-letni obrońca znalazł się w gronie powołanych przez selekcjonera Adama Nawałkę do szerokiej kadry na mistrzostwa świata w Rosji, które rozpoczną się 14 czerwca.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze