Doświadczony przyjmujący i mistrz świata juniorów w Indykpolu AZS Olsztyn

Siatkówka
Doświadczony przyjmujący i mistrz świata juniorów w Indykpolu AZS Olsztyn
fot. Cyfrasport

Przyjmujący z wieloletnim doświadczeniem w PlusLidze i rozgrywający, który jest mistrzem świata juniorów, czyli Sergiej Kapelus oraz Radosław Gil, w przyszłym sezonie będą bronić barw Indykpolu AZS Olsztyn!

Kapelus na parkietach PlusLigi spędził aż osiem lat! Urodził się 22 października 1982 roku we Lwowie na Ukrainie. Jego pierwszym klubem był Markochim Mariupol (2003-2006), a kolejne dwa lata spędził w Krymsoda Krasnoperekopsk. Doświadczony przyjmujący jest doskonale znany kibicom siatkówki w Polsce. Mierzący 191 cm siatkarz, debiutował na parkietach PlusLigi w 2008 roku w barwach AZS Politechniki Warszawskiej. W kolejnych latach fani mogli podziwiać ukraińskiego siatkarza w Siatkarzu Wieluń, ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle czy BBTS Bielsko-Biała. Ostatnie dwa sezony spędził w GKS Katowice.

 

Przez najbliższe dwa sezony Kapelus będzie reprezentował barwy Indykpolu AZS Olsztyn. - Negocjacje przebiegły dość szybko i bez większych problemów. Byłem pozytywnie zaskoczony, kiedy otrzymałem telefon od prezesa Tomasza Jankowskiego. Pomyślałem sobie, że fajnie byłoby zagrać w takim klubie, jak Indykpol AZS Olsztyn. Do tego wiele dobrego słyszałem o trenerze Roberto Santillim. Kiedy zadzwonił do mnie, nie miałem wątpliwości, że kolejny sezon spędzę w Olsztynie - powiedział.

 

- Mam wielką nadzieję, że uda mi się pomóc drużynie utrzymać równy poziom, który był prezentowany przez AZS w minionym sezonie. Moim największym marzeniem jest zdobycie medalu mistrzostw Polski z moim nowym zespołem! - dodał.

 

Drugą postacią, która będzie bronić barw Indykpolu AZS w sezonie 2018/2019 jest Gil. Urodził się on 25 stycznia 1997 roku w Kozach. Przygodę z siatkówką zaczynał w Bielsku-Białej oraz Czechowicach-Dziedzicach. W swojej karierze występował w SMS PZPS Spała i Jastrzębskim Węglu. Gil mimo młodego wielu, na swoim koncie ma wiele osiągnięć w kategoriach młodzieżowych. Rozgrywający dwukrotnie wywalczył wicemistrzostwo Polski kadetów oraz mistrzostwo kraju juniorów i wicemistrzostwo Polski juniorów. W 2016 roku Gil wraz z kolegami z drużyny wywalczył złoty medal w rozgrywkach Młodej Ligi. Młody rozgrywający miniony sezon spędził w słoweńskim Calcit Kamnik, z którą zdobył srebrny medal w mistrzostwach kraju. Mistrz świata juniorów podpisał teraz roczny konrakt.

 

- Negocjacje nie trwały zbyt długo. Potrzebowałem tylko chwili do namysłu i bardzo szybko podjąłem decyzję o przenosinach do Olsztyna. Ważnym czynnikiem, który wpłynął na podpisanie kontraktu, była osoba Pawła Woickiego. Cieszę się, że będę mógł od niego wiele się nauczyć, zarówno pod względem technicznym, jak i taktycznym. Ponadto szkoleniowcem zespołu jest bardzo dobry trener Roberto Santilli, co pomogło podjąć mi decyzję o związaniu się z Indykpolem AZS Olsztyn - stwierdził.

 

- Radek Gil jest młodym i perspektywicznym zawodnikiem. Jest mistrzem świata juniorów i wierzę, że będzie wartościowym zmiennikiem Pawła Woickiego. Myślę, że doświadczenie nabyte przez Radka w Słowenii, będzie procentować w Indykpolu AZS. Sergiej z kolei jest doświadczonym zawodnikiem i takiego trener Roberto Santilli szukał do swojej koncepcji. Wiadomo, że Daniel Pliński zakończył swoją karierę, więc doświadczenie Sergieja na pewno nam się przyda - ocenił prezes Jankowski.

MC, indykpolazs.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze