Konferencja prasowa przed Sopot Open. Transmisja na Polsatsport.pl

Tenis
Konferencja prasowa przed Sopot Open. Transmisja na Polsatsport.pl
fot. PAP

Na przełomie lipca i sierpnia w Sopocie rozegrany zostanie turniej tenisowy rangi ATP Challenger Tour. We wtorek 29 maja, czyli na dwa miesiące przed imprezą, odbędzie się oficjalna konferencja prasowa zapowiadająca wydarzenie. Transmisja o 12:00 na Polsatsport.pl.

Sopot posiada wielkie tenisowe tradycje, bowiem od 2001 roku rozgrywano tam turniej Orange Prokom Open. Impreza miała rangę ATP International Series, co dziś odpowiada turniejom ATP 250. W kilkuletniej historii w Sopocie wygrywali między innymi Tommy Robredo i Gael Monfils. Na sopockiej mączce swój pierwszy triumf w imprezie ATP odniósł Rafael Nadal, który wygrał tam w 2004 roku. Dziś Rafa ma na koncie aż 78 wygranych turniejów pod egidą ATP i jest aktualnym numerem 1 rankingu.

W 2008 roku Orange Prokom Open przeniósł się do Warszawy, zmienił nazwę... i szybko zakończył swój żywot. W 2011 roku tenisiści znowu zawitali do Sopotu, tym razem w ramach BNP Paribas Polish Open. Challengerowi nie udało się jednak przebić na stałe do kalendarza, a kolejną próbą powrotu będzie impreza organizowana jako Sopot Open na przełomie lipca i sierpnia 2018 roku. 29 maja o 12:00 odbędzie się konferencja zapowiadająca wydarzenie, a udział w niej wezmą prezydent Sopotu Jacek Karnowski i dyrektor imprezy Mariusz Fyrstenberg.

- Wielki tenis ATP wraca do Sopotu. Mam nadzieję, że w ciągu 3-4 lat dojdzie do takiego poziomu, jaki był, kiedy sponsorem turnieju był Prokom - mówił Fyrstenberg kilka miesięcy temu. - Mam nadzieję, że uda mi się sprowadzić kilka fajnych nazwisk. Niektórzy pytają, dlaczego ja nie zagram w tym turnieju, ale oddam to lepszym - śmiał się były polski tenisista w styczniu 2018 roku.

Sopot Open, który odbędzie się w dniach 30 lipca - 4 sierpnia 2018, będzie challengerem z pulą nagród 64 tys. euro plus hospitality. W turnieju głównym rywalizować będzie 32 graczy, w tym czwórka z dzikimi kartami. W eliminacjach 32 tenisistów powalczy o 4 miejsca w turnieju głównym. W turnieju deblowym zagra 16 par. Jakie nazwiska pojawią się latem w Sopocie? Szczegóły na wtorkowej konferencji prasowej.

Transmisja we wtorek o 12:00 na Polsatsport.pl.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie