French Open: Pięciosetowe mecze Zvereva i Dimitrowa w 2. rundzie

Rozstawiony z "dwójką" niemiecki tenisista Alexander Zverev oraz Bułgar Grigor Dimitrow (4.) potrzebowali pięć setów, by awansować do 2. rundy wielkoszlemowego French Open. Pierwszy spędził na korcie trzy godziny i 24 minuty, drugi - o prawie godzinę więcej.

Zverev - wskazywany jako największy rywal mierzącego w 11. triumf w paryskiej imprezie Hiszpana Rafaela Nadala - męczył się w pierwszych trzech setach pojedynku z 60. w rankingu ATP Serbem Dusanem Lajovicem. Popełniający wówczas wiele niewymuszonych błędów zawodnik, sfrustrowany i zdenerwowany własną niemocą, rzucił ze złością rakietą o kort. Ostatecznie przetrwał kryzys i pokonał przeciwnika z Bałkanów 2:6, 7:5, 4:6, 6:1, 6:2.

21-letni Niemiec, który wygrał w tym sezonie dwa turnieje na kortach ziemnych (w tym prestiżowy w Madrycie), w trzeciej fazie zmagań zmierzy się z rozstawionym z "26" Bośniakiem Damirem Dzumhurem.

Jeszcze bardziej zacięte spotkanie rozegrał Dimitrow, który wygrał z 57. na światowej liście Amerykaninem Jaredem Donaldsonem 6-7 (2-7), 6:4, 4:6, 6:4, 10:8. Bułgar, który w listopadzie zwyciężył w ATP Finals, nigdy nie przeszedł we French Open trzeciej rundy. Jego kolejnym rywalem będzie będący 35. rakietą globu Hiszpan Fernando Verdasco.

Pięciu setów potrzebował także rozstawiony z "19" Kei Nishikori. Japończyk, który wciąż próbuje wrócić do najwyższej formy po długotrwałych kłopotach zdrowotnych, wyeliminował reprezentanta gospodarzy Benoit Paire'a 6:3, 2:6, 4:6, 6:2, 6:3. Azjata, który po raz czwarty z rzędu awansował do trzeciej rundy w Paryżu, zmierzy się teraz z kolejnym Francuzem Gillesem Simonem.