"Robert potrzebuje nowego wyzwania" - to tytuł jednego z głośnych artykułów, który ukazał się w najnowszym wydaniu "Sport Bild". Okładkę magazynu zdobi sylwetka polskiego piłkarza, a zawartość materiału to w dużej części zbiór wypowiedzi i opinii Piniego Zahaviego - nowego menadżera Lewandowskiego, który porusza kwestię przenosin 30-latka do innego klubu w letnim okienku transferowym.

 

- Główne przesłanie artykułu w "Sport Bild" stanowi teza, że odejście Lewandowskiego będzie korzystne dla wszystkich stron i Bayern zyska na jego transferze - stwierdził Kołtoń.

Zahavi to specjalista od przeprowadzania sensacyjnych transferów. Jego największym sukcesem na tym polu jest wytransferowanie Neymara z FC Barcelony do Paris Saint-Germain za rekordową sumę 222 milionów euro.

Zahavi w swoich wypowiedziach odnosi się także do najważniejszych osób w Bayernie, które mają bezpośredni wpływ na ruchy transferowe w klubie - Uliego Hoenessa oraz Karla-Heinza Rummenigge. Izraelski agent twierdzi, że osoby tak zasłużone dla monachijskiej piłki powinny zrozumieć aspiracje i motywacje napastnika.

 

Pełna wypowiedź Romana Kołtonia na temat transferu Lewandowskiego w załączonym materiale wideo.