Uroczysta gala z okazji 25-lecia WTS Sparty Wrocław

Żużel

To był wieczór pełen wzruszających wspomnień i snucia planów na przyszłość. 30 maja w hotelu Haston City odbyła się uroczysta gala z okazji jubileuszu 25-lecia WTS Sparty Wrocław.

Wrocławski klub powstał na początku lat pięćdziesiątych, jednak jego najnowszą historię wiążemy z założonym w latach dziewięćdziesiątych Wrocławskim Towarzystwem Sportowym. Żużlowcy z Wrocławia czterokrotnie wywalczyli drużynowe mistrzostwo Polski (1993, 1994, 1995 i 2006).

 

Uroczystą galę rozpoczął toast wzniesiony przez prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. Na sali pojawiło się wielu znakomitych gości, z prezesem Polskiego Związku Motorowego Andrzejem Witkowskim na czele. Wszyscy gratulowali udanych 25 lat pracy dla klubu Andrzejowi Rusko i Krystynie Kloc.

 

Najbardziej zasłużonym dla rozwoju żużla w stolicy Dolnego Śląska przyznano odznaczenia. Tytuł "Zasłużony dla Polskiego Związku Motorowego" przyznano Andrzejowi Rusko. Złotą Odznakę Honorową PZM otrzymali: Ryszard Czarnecki, Beata Dziechcińska, Artur Dziechciński, Krystyna Kloc, Dariusz Śledź oraz Czesław Janusiak.

 

Członkowie "złotej drużyny": Piotr Baron, Krzysztof Jankowski, Tommy Knudsen, Zbigniew Lech, Henryk Piekarski, Waldemar Szuba, Dariusz Śledź, Wojciech Załuski, Krzysztof Zieliński otrzymali pamiątkowe patery od prezydenta Wrocławia.

 

Spotkanie w hotelu Haston City to nie tylko wspomnienia i wręczanie orderów, ale również planów na najbliższy okres. Prezes Rusko zapowiedział, że powrót Grand Prix do Wrocławia jest możliwy w niedalekiej przyszłości.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie