Znany włoski siatkarz na dopingu!

Siatkówka
Znany włoski siatkarz na dopingu!
fot. Cyfrasport
Jiri Kovar (drugi z lewej).

Szokujące informacje pojawiły się w kontekście przyjmującego Cucine Lube Civitanova, Jiriego Kovara. Kontrola antydopingowa wykazała, że 29-letni siatkarz stosował niedozwolone substancje.

Kontrola wykonana tuż przed piątym spotkaniem finałowym ligi włoskiej pomiędzy klubem Kovara - Cucine Lube Civitanova, a Sir Safety Conad Perugia (0:3) wykazała, że doświadczony zawodnik był na dopingu. W jego organizmie wykryto obecność THC.

 

Włoch czeskiego pochodzenia poddał się badaniu dokładnie miesiąc temu, które wykazało, że mierzący 202 cm wzrostu siatkarz był pod wpływem Tetrahydrokannabinolu. Ta substancja jest obecna m.in. w konopiach indyjskich, czyli w popularnej marihuanie. 29-latek urodzony w czeskim Zlinie na wniosek Krajowej Prokuratury Antydopingowej został zawieszony w prawach zawodnika przez Włoski Trybunał Antydopingowy. Na jego miejsce drużyna wicemistrza Włoch ściągnęła już Simone Parodiego.

 

Kovar barwy zespołu z Civitanova Marche reprezentował od 2011 roku i był jego czołową postacią. W ostatnim sezonie wywalczył wraz z Lube wicemistrzostwo kraju oraz srebrny medal Ligi Mistrzów. Z reprezentacją Włoch zdobył srebro mistrzostw Europy w 2013 roku, a rok później brąz w Ligi Światowej.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze