Kogo będzie najbardziej brakować w kadrze Nawałki?

Piłka nożna
Kogo będzie najbardziej brakować w kadrze Nawałki?
fot. CyfraSport

Adam Nawałka drogą selekcji zrezygnował z ośmiu zawodników w ostatniej chwili przed ogłoszeniem ostatecznej 23-osobowej kadry na mistrzostwa świata 2018 w Rosji. Jako rezerwowy pozostał jeszcze Marcin Kamiński, jednak internauci najbardziej żałują pominięcia Krzysztofa Mączyńskiego, który przez długie tygodnie spotykał się z krytyką...

Mączyński był w ostatnich latach jednym z elementów układanki Nawałki, co wielu kibiców miało mu za złe. Środkowy pomocnik zapewniał jednak balans w zespole i mimo swoich wad pełnił ważną rolę w zespole. Tym razem jednak przez problemy zdrowotne i brak formy Nawałka zrezygnował z zawodnika Legii.
 
Wielu kibiców widziało w "Mące" człowieka Nawałki i przewidywało, że mimo wszystko znajdzie się w kadrze na Rosję, podobnie jak Sławomir Peszko. Tak się jednak nie stało. Selekcjoner wśród pomocników powołał między innymi Karola Linetty'ego, Grzegorza Krychowiaka i Jacka Góralskiego.
 
Mączyński odpadł w ostatnim etapie selekcji podobnie jak Szymon Żurkowski, Kamil Wilczek, Sebastian Szymański, Tomasz Kędziora, Przemysław Frankowski, Paweł Dawidowicz i Łukasz Skorupski. W sondzie przeprowadzonej przez Polsatsport.pl "kogo będzie najbardziej brakować w kadrze Adama Nawałki" najwięcej głosów padło właśnie na Mączyńskiego, bo 38,3%.
 
Drugie miejsce zajął perspektywiczny Szymański (20,6%), w którym wielu ekspertów i kibiców widziało czarnego konia selekcjonera biało-czerwonych.
 
W sondzie nie został uwzględniony Kamil Glik, który znalazł się w 23-osobowej kadrze Nawałki. Czołowy polski obrońca prawdopodobnie nie poleci jednak do Rosji z powodu kontuzji barku, a jego miejsce ma zająć Kamiński. Wiadomym jest, że to właśnie Glika zabraknie nam najbardziej...
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze