Szostak: Oddam całą gażę za debiut w KSW

Sporty walki

Akop Szostak (3-2, 2 KO) już 6 października zadebiutuje dla federacji KSW. Podczas gali w Londynie Polak będzie chciał walczyć w limicie kategorii półciężkiej. Co ciekawe całą swoją gażę odda na cele charytatywne.

Mateusz Borek: Już 6 października Akop Szostak wystąpi w swojej debiutanckiej walce dla KSW. Sprawdziłem Twoje media społecznościowe, skomentowałeś to krótko: spełnienie marzeń.

 

Akop Szostak: Nie ukrywam tego. Jestem realistą, wiem że moje umiejętności MMA nie są jeszcze tak duże. Zawsze jednak o tym marzyłem. Teraz spełni się moje kolejne marzenie, czyli walka w Londynie. Uwielbiam to miasto, tę Polonię, która tam mieszka. Pokażę, że zasłużyłem na to.

 

Wiadomo już, że Akop nie będzie walczył ani z Erko Junem, ani Tomkiem Oświecińskim, ani też Popkiem Monsterem. Teraz kiedy powiedziałeś, że chcesz walczyć w kategorii półciężkiej i pewne jest, iż żaden z nich nie będzie Twoim rywalem.

 

Chcę walczyć trzy razy w kategorii do 93 kg, a kolejną już w dywizji średniej. Jestem bardzo niski nawet jak na limit wagi średniej, a MMA traktuje bardzo poważnie i zrobię wszystko, by być pełnoprawnym zawodnikiem.

 

Jesteś człowiekiem, który ma duży zasięg w mediach społecznościowych. Pomyślałem, że Londyn to będzie dla Ciebie fajne miejsce, bo tam jest duża Polonia, a z drugiej strony presja będzie mniejsza niż jeżeli miałbyś walczyć w Polsce.

 

Uważam, że media społecznościowe są po to, by robić fajne rzeczy. Pokazuję tam relację z żoną czy też mój stosunek do zwierząt. Nie bez powodu swoją całą gażę z gali w Londynie oddaję na cele charytatywne. Chcę pokazać, że nie wszystko robimy dla kasy, dla lajków.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie