Kołtoń i Samake: Straszymy Senegalem! Mane i inni w Moskwie już po Ramadanie!

Piłka nożna

Senegal czasami przedstawiany jest tak: Mane i inni. A przecież są świetni pomocnicy, kapitalny Koulibaly, który zajmie się Lewandowskim. Koncentracja na Lewym spowoduje, że będzie więcej miejsca dla Zielińskiego i innych Polaków" - mówi znawca piłki afrykańskiej, Yaya Samake.

Senegal czas rozpracować! O pomoc poprosiłem Malijczyka, wielkiego pasjonata futbolu, który od kilkunastu lat żyje w Polsce. Okazuje się, że cały sztab Senegalu - na czele z trenerem Aliou Cisse - to piłkarze defensywni. "Będą grali na remis" - mówi Samake. "Najpierw na remis, a później w ostatnich 20 minutach zechcą wykończyć Polskę" - relacjonuje. Pytanie, czy są w stanie? Ich linia pomocy jest niesamowicie silna - z Idrissa Gueye (Everton), Cheikhou Kouyate (West Ham) i Alfredem N'Diaye (Wolverhamton), a może Badou (Stoke). Na lewym skrzydle największa gwiazda, Sadio Mane (Liverpool). Pytanie, kto na szpicy i kto na drugim skrzydle. Brakuje rasowego snajpera. Na dziewiątce może grać Diafra Sakho (Rennes), może M'Baye Niang (Torino), a może także doświadczony Moussa Sow (Bursaspor). Na prawym skrzydle zacznie Keita Balde (Monaco), czy Mame Biram Diouf (Stoke), a może Ismaila Sarr (Rennes)? "Trochę brakuje zgrania" - opowiada Samake - "I to też powód krytyki, choćby ze strony słynnego El-Hadji Dioufa". Dalej nie wiadomo, czy pierwszym bramkarzem będzie Abdoulaye Diallo (Rennes), czy może jednak Khadim N'Diaye, który broni w Gwinei. "I jak w takim razie zgrać formację defensywną?" - zastanawia się Samake.

 

Yaya dodaje: "Wiadomo, że wszyscy kojarzą Senegal z Sadio Mane, ale jakby zapominali o Kalidou Koulibaly. Obrońca Napoli jest jednym z najlepszych w Europie. Na pewno pieczołowicie zajmie się Robertem Lewandowskim. To będzie fascynujące! Ich pojedynki! Z drugiej strony koncentracja na Robercie - ze strony Kalidou i innych piłkarzy Senegalu może spowodować, że więcej miejsca będą mieli inni piłkarze reprezentacji Polski na czele z Piotrem Zielińskim". I Turbo-Grosikiem - dodajmy! Dziś przeprowadziłem godzinny wywiad z Samake w kawiarni "Nabo" na Sadybie - na moim kanale "Prawda Futbolu" na YouTube! Zachęcam do obejrzenia. Na pewno nie znudzicie się! Mówimy też szerzej o afrykańskiej piłce na Mundialach - Kamerunie, Nigerii, czy Ghanie.

 

Całość do obejrzenia na kanale "Prawda Futbolu"! ---[TUTAJ].

Roman Kołtoń, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie