MŚ 2018: Urugwaj rzutem na taśmę pokonał Egipt. Salah nie wszedł na boisko

Urugwaj pokonał Egipt 1:0 w drugim meczu grupy A mistrzostw świata. Jedynego gola strzelił w 90. minucie Jose Maria Gimenez. Mohamed Salah cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Mimo zapowiedzi selekcjonera Egiptu, Mohamed Salah nie zaczął meczu w pierwszym składzie. Wydawało się, ze wobec nieobecności największej gwiazdy "Faraonów", Urugwaj będzie dominował. Piłkarze z Ameryki Południowej wystawili swój najskuteczniejszy duet, Edinson Cavani-Luis Suarez.

Pierwsza połowa minęła jednak bez wyraźniej przewagi żadnej z ekip. Egipt grał bardzo dobrze w defensywie, od czasu do czasu zagroził bramce rywali. Najlepszą okazję miał jednak Suarez, który z najbliższej pozycji nie trafił do siatki. Zawodnicy Hectora Cupera postawili wysokie wymagania, a zespół Oscara Tabareza nie za bardzo miał pomysł na rozmontowanie drużyny przeciwnej.

Druga połowa wyglądała nieco inaczej, Urugwaj przeszedł do ataku pozycyjnego i przyniosło to kilka ciekawych sytuacji. Bardzo dobrą miał Suarez, który znowu przegrał pojedynek z bramkarzem rywali. Piłkarz Barcelony nie miał swojego dnia, grał bardzo przeciętnie. Świetną szansę miał również Cavani, którego mocny strzał z woleja z największym trudem obronił Mohamed El Shenawy.

Egipcjanie groźnie kontrowali, ale zawsze brakowało im dokładności. W 90. minucie Carlos Sanchez dośrodkował na głowę Gimeneza, a ten wpakował piłkę do siatki. Piłkarze Oscara Tabareza dowieźli skromny wynik do końca i zgarnęli bardzo ważne trzy punkty. Swoją grą nie porwali jednak kibiców. Egipt zaś pokazał się z niezłej strony, z Salahem w składzie może jeszcze namieszać na tym mundialu.

Egipt - Urugwaj 0:1 (0:0)

Bramka: Gimenez 90

Egipt: Mohamed El Shenawy - Ahmed Fathi, Ali Gabr, Ahmed Hegazy, Mohamed Abdel-Shafy - Mohamed Elneny, Tarek Hamed (50. Sam Morsy), Amr Warda (82. Ramadan Sobhi), Mahmoud Trezeguet, Abdalla Said - Marwan Mohsen (63. Mahmoud Kahraba).

Urugwaj: Fernando Muslera - Guillermo Varela, Jose Maria Gimenez, Diego Godin, Martin Caceres - Nahitan Nandez (58. Carlos Sanchez), Matias Vecino (87. Lucas Torreira), Rodrigo Bentancur, Giorgian De Arrascaeta (59. Cristian Rodriguez) - Edinson Cavani, Luis Suarez.

Relacja zakończona

Zapraszamy na kolejne relacje z mundialu.

Nic jednak z tego nie wynikło, Urugwaj wygrał 1:0 dla Egiptu.

W ataku Egipt.

Pięć minut doliczonych.

Gimenez wyskoczył najwyżej przy dośrodkowaniu i Urugwaj prowadzi 1:0.

GOOOOOOOOOOOL! Gimenez w 90. minucie zdobywa bramkę chyba na wagę zwycięstwa.

CAVANI! Słupek po rzucie wolnym, tam dobić mogli jeszcze piłkarze z Urugwaju, ale pogubili się.

Na boisku pojawił się Torreira.

Rzut wolny dla Urugwaju, faulowany Cavani.

CAVANI! Ależ uderzył z woleja i niesamowita interwencja golkipera Egiptu.

Warda schodzi, wchodzi Sobhy.

Egipt dobrze wychodzi z kontratakami, ale brakuje celności.

Nieskładne są akcje Urugwaju, nie może być zadowolony z postawy swoich piłkarzy Tabarez.

Suarez wyraźnie nie jest dzisiaj w formie.

Suarez znowu wyszedł sam na sam, ale golkiper Egiptu genialnie wyciągnął mu piłkę spod nóg.

Akcja Egiptu, faulowany był jeden z piłkarzy Cupera, ale sędzia puścił grę, Elneny spróbował z daleka, lecz świetnie borni Muslera.

Zamieszanie w polu karnym, Cavani nabił kolegę z kadry, a sędzia dopatrzył się zagrania ręką.

Strzał Sancheza zza pola karnego bardzo mocny, ale po drodze trafił jednego z obrońców rywali.

Akcja Rodrigueza, ale nie odegrał dokładnie do Suareza i z szansy nici.

Schodzi Mohsen, wchodzi Kahraba.

Druga połowa wygląda już nieco inaczej. Urugwaj atakuje, Egipt głęboko się cofnął i nastawił na kontry.

Schodzi też De Arrascaeta, wchodzi Rodriguez.

Na boisku pojawia się Carlos Sanchez, schodzi Nandez.

Bardzo czysty mecz, zaledwie siedem fauli...

Ładnie kombinowali Egipcjanie pod polem karnym rywali, ale za dużo niedokładności i od bramki Muslera.

Hamed zszedł z boiska z bólem pleców. Już szykuje się zmiana, w jego mijsce wchodzi Morsy.

Suarez! Świetna okazja snajpera Urugwaju, genialne podanie Cavaniego, ale górą bramkarz Egiptu.

Wracamy na stadion w Jekaterynburgu.

Akcja Egiptu na koniec pierwszej połowy, ale bez efektów. Wracamy po przerwie.

Ataki Egipcjan coraz groźniejsze, problem w tym, że bramkarze w obu bramkach nie musieli się w pierwszej połowie napracować. Mało strzałów, dobrych sytuacji.

Godin ruszył z własnej połowy z piłką, podciągnął pod pole karne rywali i zagrał do De Arrascaety, ten jednak fatalnie przyjął i zaprzepaścił okazję.

Ataki Egiptu mogą się podobać, ale ostatnie podanie czy dośrodkowanie szwankują.

Suarez spróbował z wolnego, ale trafił w mur, po chwili dośrodkowanie w pole karne Egiptu, ale pewna interwencja golkipera.

Vecino spróbował z dalszej odległości, nie trafił w bramkę, ale brawa za decyzję.

Kolejna dobra akcja Egiptu, ale strzał znowu słaby.

Gol..., a jednak nie! Suarez z najbliższej odległości nie trafił do siatki.

W końcu obudzili się Urugwajczycy, wywalczyli rzut rożny, po którym piąstkować musiał golkiper Egiptu.

Egipcjanie przycisnęli rywali, ci jednak dobrze się bronią. Na razie klarownych szans nie stworzyła żadna drużyna.

... ale nic z niego nie wynikło.

Rzut wolny dla Egiptu...

Ładna, składna akcja Urugwaju po prawej stronie. Suarez jednak nieczysto trafił w piłkę i chybił. Rozkręcają się piłkarze z Ameryki Południowej.

W odpowiedzi Egipt w nieco przypadkowej akcji, ale strzał oddany.

Pierwszy strzał Cavaniego! Za lekko by zaskoczyć bramkarza Egiptu.

Pierwsze minuty pod dyktando Urugwaju, ale na razie bez żadnej sytuacji bramkowej.

Egipt próbuje atakować lewą flanką.

Ataki pozycyjne próbują od początku konstruować zawodnicy "La Celeste".

Pierwszy gwizdek!

Hymny obu państw i zaraz zaczynamy!

Urugwaj mundial wygrywał dwukrotnie, w 1930 i 1950 roku.

Egipt wraca na mundial po 28 latach przerwy.

Składy:

Egipt: El Shenawy - Fathy, Gabr, Hegazy, Abdel-Shafi - Elneny, Hamed - Warda, Said, Trezeguet - Mohsen

Urugwaj: Muslera - Varela, Gimenez, Godin, Caceres - Nandez, Bentancur, Vecino, De Arrascaeta - Suarez, Cavani

Witamy i zapraszamy na relację z drugiego meczu mundialu! Egipt zmierzy się z Urugwajem. Mecz na ławce rezerwowych zacznie Mohamed Salah.