MŚ 2018: Kostaryka osłabiona na mundialu

Piłka nożna
MŚ 2018: Kostaryka osłabiona na mundialu
fot. PAP

Ronald Matarrita nie wystąpi w mistrzostwach świata w Rosji z powodu kontuzji prawego uda - poinformowała w komunikacie kostarykańska federacja piłkarska. Obrońcę New York City w kadrze zastąpi Kenner Gutierrez z Alajuelense.

Według raportu medycznego uraz dotyczy ścięgna, z którym Matarrita miał już w przeszłości problemy. Przerwa w grze potrwać miałaby ok. dwóch tygodni i dlatego szkoleniowiec Kostaryki Oscar Ramirez zdecydował się na dokonanie zmiany w składzie.

 

Obecnie on i jego podopieczni przebywają w bazie w Sankt Petersburgu. Gutierrez ma dołączyć do kolegów z drużyny narodowej w sobotę, dzień przed pierwszym meczem ekipy z Ameryki Środkowej. Wówczas przyjdzie im się zmierzyć z Serbią. Ich dwoma pozostałymi rywalami w grupie E są Brazylijczycy i Szwajcarzy.

 

Matarrita to pierwszy Kostarykańczyk, który opuścił zespół z powodu urazu po ogłoszeniu przez Ramireza 23-osobowej kadry.

 

Reprezentacja Kostaryki cztery lata temu zrobiła furorę na mundialu w Brazylii, docierając do ćwierćfinału. Podczas tej imprezy nie przegrali żadnego pojedynku, odpadając po serii rzutów karnych przegranych z Holandią (0:0, karne 3-4).

IM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie