MŚ 2018: Jakim składem i ustawieniem na Senegal? Analiza Gmocha i Hajty

Piłka nożna

Mecz z Senegalem zbliża się wielkimi krokami. Po okresie przygotowawczym, na którym trener Adam Nawałka sprawdzał ustawienie zarówno z trójką, jak i czwórką obrońców, eksperci programu Studio Futbol 2018 analizowali i dyskutowali nad tym, którą formacją Polacy powinni zagrać przeciwko pierwszemu rywalowi na mistrzostwach świata.

Marcin Feddek: Ty Tomek jesteś przeciwny temu, żeby grać trójką obrońców  natomiast, to jest formacja bardza ofensywna. Myślę, że takiego ustawienia nie zobaczymy w meczu z Senegalem, ponieważ ta reprezentacja bardzo pcha się środkiem i tam jest dużo piłkarzy lubiących holować piłkę.

 

Tomasz Hajto: Na turniejach jedynie Portugalia, Hiszpania, Francją mogą grać super ofensywny futbol. My czegoś takiego nigdy nie graliśmy. Wątpię, żebyśmy tak ofensywnym składem zagrali. Pokazaliśmy, że mamy dużo jakości z przodu i to pokazaliśmy w ostatnich grach kontrolnych. Mamy pomysł, jakość, szybkość na boku. Mamy nieobliczalnego Grosickiego, który potrafi zniknąć na 20 minut, ale w odpowiedniej chwili zerwać się i lecieć do przodu. Po Lewandowskim widać, że jest świeży.

 

Marcin Feddek: Ustawienie z Góralskim na środku wygląda lepiej?

 

Tomasz Hajto: Jacek ma duże szanse, aby grać dlatego, że z Senegalem będzie trzeba zagrać agresywnie. To są atleci. Ten mecz nie tylko będzie nas bolał, ale trzeba będzie więcej biegać od rywala. Wprawdzie przed turniejem prezentowali się słabo, ale na mundialu nie wolno ich lekceważyć. Mają wielkie nazwiska i to jest z pewnością ich atut. My też jednak mamy już markę. Nie będzie tak, że Senegal przyjedzie i nas stłamsi na murawie. Jesteśmy ćwierćfinalistami mistrzostw Europy oraz 8. drużyną rankingu. Mamy nazwiska z topowych klubów i to są topowi piłkarze w Europie.

 

Jacek Gmoch: Oba systemy są sprawdzone. Lepiej wygląda formacja 4-4-2, bo mamy wyniki i to jest przygotowane.

 

Cała dyskusja w załączonym materiale wideo.

Jacek Gmoch, Tomasz Hajto, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze