Fonfara zadebiutował w rankingu wagi junior ciężkiej. Przed Masternakiem!

Sporty walki

Prestiżowy serwis Boxrec.com umiejscowił Andrzeja Fonfarę (30-5, 18 KO) po raz pierwszy w rankingu wagi junior ciężkiej po znokautowaniu Ismaiła Siłłacha (25-6, 19 KO). Co ciekawe, sobotnia walka odbyła się w limicie umownym.

W sobotę na warszawskim Torwarze "Polski Książe" znokautował Siłłacha po serii ciosów, wygrywając w szóstej rundzie. Fonfara jakiś czas temu zapowiadał zmianę wagi na junior ciężką, jednak pojedynek w ramach powrotu do Polski po 12 latach odbył się w limicie umownym 87,5 kg.
 
Pięściarz z Polski pojawił się na 10. miejscu rankingu junior ciężkiej wg. serwisu Boxrec.com, dość sensacyjnie wyprzedzając Mateusza Masternaka (41-4, 28 KO). Dwa miesiące temu "Master" odniósł największy sukces w swojej karierze pokonując w rewanżowym starciu Youri'ego Kalengę (23-5, 16 KO) i zdobywając pas WBO European. Internauci zarzucają, że wszystko wskutek błędnej interpretacji punktów przez system układający rankingi.
 
Podium wagi cruiser tworzą Oleksandr Usyk, Mairis Briedis i Murat Gasijew, a tuż za nimi plasuje się najwyżej notowany reprezentant Polski, Krzysztof Głowacki. Na niższych miejscach sklasyfikowani zostali Krzysztof Włodarczyk (17. miejsce), Michał Cieślak (24.) i Adam Balski (39.).
 
Czołówka rankingu wagi junior ciężkiej Boxreca:
 
1. Oleksandr Usyk, 2. Mairis Briedis, 3. Murat Gasijew, 4. Krzysztof Głowacki, 5. Denis Lebiediew, 6. Maksim Własow, 7. Andrew Tabiti, 8. Kevin Larena, 9. Yunier Dorticos, 10. Andrzej Fonfara, 11. Mateusz Maternak, (...)
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie