Faktem jest, że Niemcy nie spisywali się ostatnio najlepiej. Po spokojnym przejściu eliminacji w meczach towarzyskich nie szło im najlepiej: co prawda nie przegrali z Anglią, Francją czy Hiszpanią, ale w końcu przegrali z Brazylią. Poważnym ostrzeżeniem była towarzyska wpadka przeciwko Austrii oraz wymęczone zwycięstwo z Arabią Saudyjską. A przecież widzieliśmy, jak Saudyjczycy zaprezentowali się na mistrzostwach świata przeciwko Rosji...

 

W meczu z Meksykiem nic nie poszło po myśli mistrzów świata, którzy grali wolno i przewidywanie. Po bramce Hirvinga Lozano przegrali 0:1, a przecież spokojnie mogli zainkasować kolejnych kilka goli. Po tak fatalnym rozpoczęciu mundialu Joshua Kimmich w ostrych słowach podsumował aktualną sytuację swojej reprezentacji.

 

- Mentalność w meczach na takim poziomie także się liczy, jakość nie wystarcza. Tego też nam zabrakło, popełniliśmy wiele błędów. Pomijając Arabię Saudyjską nie wygraliśmy sześciu ostatnich spotkań. Musimy przestać mówić o wygraniu mistrzostw świata, tylko po prostu zacząć wygrywać mecze - przyznał.

 

Niemcy zagrają jeszcze ze Szwecją (23.06) oraz Koreą Południową (27.06)