MŚ 2018: Najlepsza jedenastka pierwszej kolejki

Piłka nożna
MŚ 2018: Najlepsza jedenastka pierwszej kolejki
fot. PAP

Mecz Polski z Senegalem zakończył pierwszą kolejkę piłkarskich MŚ 2018. Portal Whoscored.com skompletował najlepszą jedenastkę inauguracyjnej serii gier. W składzie jest aż czterech reprezentantów Rosji. Polaków rzecz jasna nie ma.

W pierwszej kolejce doszło do kilku niespodziewanych rezultatów. Największym była porażka mistrzów świata, Niemców z Meksykiem. Wpadki zanotowali też m.in. Brazylijczycy czy też Argentyńczycy. Polacy niestety ulegli Senegalowi 0:1.

 

Najlepszym bramkarzem pierwszej kolejki został Guillermo Ochoa, który genialnie powstrzymywał ataki Niemców. W obronie widzimy dwóch środkowych obrońców Urugwaju, który pokonał Egipt 1:0. Właśnie zdobywca jedynej bramki, Jose Gimenez oraz jego partner Diego Godin znaleźli się w zestawieniu. Na prawej stronie jest Mario Fernandes z Rosji, a na lewej Jesus Gallardo z Meksyku.

 

Na prawym skrzydle widzimy Kierana Trippiera, który w spotkaniu Anglii z Tunezją wyszedł na wahadle. Parę środkowych pomocników tworzy dwójka z reprezentacji "Sbornej" Aleksandr Golovin oraz Roman Zobnin. Na lewej flance postawiono na kolejnego reprezentanta gospodarzy, Denisa Cherysheva.

 

W ataku występuje dwóch piłkarzy, którzy w sumie w pierwszej kolejce zdobyli pięć bramek. Hat-trickiem z Hiszpanią popisał się Cristiano Ronaldo, który otrzymał najwyższą notę ze wszystkich piłkarzy w zestawieniu. Obok niego zestawiono Diego Costę. Hiszpan dwa trafienia zaliczył z Portugalczykami.

 

Najlepsza jedenastka pierwszej kolejki MŚ 2018:

 

Ochoa (Meksyk) - Fernandes (Rosja), Gimenez (Urugwaj), Godin (Urugwaj), Gallardo (Meksyk) - Trippier (Anglia), Zobnin (Rosja), Golovin (Rosja), Cheryshev (Rosja) - Ronaldo (Portugalia), Costa (Hiszpania)

 

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze