Kownacki zmierzy się z byłym mistrzem świata? To już niemal pewne!

Sporty walki

Adam Kownacki (17-0, 14 KO) jest coraz bliżej walki o mistrzostwo świata w kategorii ciężkiej. Polski reprezentant najprawdopodobniej zmierzy się z były czempionem królewskiej dywizji wagowej Charlesem Martinem (25-1-1, 23 KO), a do walki ma dojść 25 sierpnia w Nowym Jorku - informuje boxingscene.com.

Kownacki po raz ostatni w ringu pojawił się 20 stycznia, kiedy w świetnym stylu pokonał Iago Kiladze. We wcześniejszych pojedynkach rozprawił się m.in. z Arturem Szpilką oraz Joshuą Tufte i nadal pozostaje pięściarzem niepokonanym na zawodowych ringach. Przez długi czas trwały spekulacje na temat występu Kownackiego przed polską publicznością, ale przed Polakiem najprawdopodobniej występ na gali w Nowym Jorku.

 

Według portalu boxingscene.com, Kownacki doszedł do porozumienia na walkę z Martinem, do której ma dojść 25 sierpnia. Amerykanin był mistrzem świata IBF w 2016 roku po wygranej z Wiaczesławem Głazkowem, ale utracił tytuł już w pierwszej obronie pasa i konfrontacji z Anthonym Joshuą. Od tamtej pory zapisał w swoim rekordzie dwa zwycięstwa - z Byronem Polleyem oraz Michaelel Marrone.

 

Walką wieczoru gali w Barclays Center w Nowym Jorku będzie starcie Danny'ego Garcii (34-1, 20 KO) z Shawnem Porterem (28-2-1, 17 KO), a stawką pojedynku w kategorii półśredniej pas mistrzowski organizacji WBO.

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze