MŚ 2018. Argentyńskie media: Porażka z Chorwacją obnażyła kryzys kadry

Piłka nożna
MŚ 2018. Argentyńskie media: Porażka z Chorwacją obnażyła kryzys kadry
fot. PAP

Argentyńskie media poświęcają wiele miejsca porażce ich reprezentacji w czwartkowym spotkaniu piłkarskiego mundialu z Chorwacją 0:3. Twierdzą, że mecz obnażył trwający od dłuższego czasu kryzys w ekipie wicemistrza świata.

Większość argentyńskich mediów wskazuje, że zaskakująca przegrana z liderem grupy D nie zdziwiła tych, którzy od dłuższego czasu dostrzegali problemy i obniżkę formy reprezentacji kierowanej przez Jorge'a Sampaoliego.

Komentatorzy przypominają, że w fazie eliminacji do mistrzostw świata Argentyna przegrała 0:3 z Brazylią, a także ze znacznie słabszym Ekwadorem oraz Paragwajem, odpowiednio 0:2 i 0:1.

Dziennik “La Nacion” twierdzi, że czwartkowy mecz był niejako powtórką spotkania sprzed 60 lat, kiedy “łudząca się iluzjami o szansach na zdobycie mistrzostwa świata” Argentyna została podczas mundialu w Szwecji rozbita przez Czechosłowację 6:1.

“Piłkarze czechosłowaccy przewyższali nas wtedy pod każdym względem, sprawiając, że argentyńscy gracze mieli poczucie uczestnictwa w innej dyscyplinie sportu. Podobnie było wczoraj w meczu z Chorwacją” - ocenił “La Nacion”.

Wydawany w Buenos Aires dziennik wskazuje, że kryzys w argentyńskiej piłce może się nasilić z uwagi na brak sukcesów zespołów młodzieżowych od 2007 r. Wskazuje, że w przeciwieństwie do Chorwacji Argentyna nie posiada dziś tak dobrych pomocników jak Luka Modric czy Ivan Rakitic.

“Dzisiejsza Argentyna nie ma w swoich szeregach pomocnika, który zaliczałby się obecnie do grona trzydziestu najlepszych piłkarzy świata” - podsumował “La Nacion”.

Z kolei stołeczny dziennik “Clarin”, który wskazuje na słabą postawę w meczu przeciwko Chorwacji wszystkich zawodników Argentyny, twierdzi, że dużym zaskoczeniem była drastyczna obniżka formy kapitana Lionela Messiego.

“Nigdy nie widziałem tak bardzo +zgaszonego+ Messiego. Nie wiem co się z nim wczoraj stało, ale jego niska forma zaważyła na słabym występie naszej reprezentacji” - napisał jeden z komentatorów stołecznej gazety.

Z kolei dziennik “Pagina12”, nazywający drużynę Sampaoliego “Titanicem bez kapitana” przypomina, że po raz pierwszy od wielu lat wyjście z mundialowej grupy będzie zależało od wyników innych drużyn.

Według argentyńskiej gazety ekipa Sampaoliego musi teraz liczyć na potknięcia Islandii. “Pagina 12” zaznacza, że nawet jeśli w piątek gracze z tego skandynawskiego kraju pokonają Nigerię, to Argentyna nie straci szansy na wyjście z grupy. Awans będzie uzależniony od porażki “Wikingów” z Chorwacją i wysokiej wygranej “Albicelestes” nad Nigerią.

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze