Liga Narodów siatkarzy: Konferencja prasowa reprezentacji Polski. Transmisja na Polsatsport.pl

Siatkówka
Liga Narodów siatkarzy: Konferencja prasowa reprezentacji Polski. Transmisja na Polsatsport.pl
fot. Cyfrasport

W dniach 4-8 lipca we francuskim Lille odbędzie się pierwszy finałowy turniej w historii rozgrywek siatkarskiej Ligi Narodów. Kibice będą mogli emocjonować się poczynaniami reprezentacji Polski, która zdołała awansować do Final Six. Już we wtorkowe wczesne popołudnie przekonamy się, których siatkarzy zabierze ze sobą Vital Heynen na decydujące rozgrywki. Transmisja z konferencji prasowej o godz. 13:00 na Polsatsport.pl i Polsacie Sport News.

Podstawowym celem naszych siatkarzy w 2018 roku są wrześniowe mistrzostwa świata, które odbędą się na parkietach Włoch oraz Bułgarii. To jednak nie przeszkodziło Biało-Czerwonym dobrze zaprezentować się w pierwszej, historycznej edycji Ligi Narodów, która zastąpiła popularną wcześniej Ligę Światową. Mimo, że Vital Heynen często rotował składem i nie zawsze wystawiał do gry optymalne zestawienie, to udało się zająć jedno z czołowych lokat, osiągnąć spory sukces i awansować do turnieju finałowego.

 

W fazie zasadniczej aktualnie mistrzowie świata odnieśli dziesięć zwycięstw i ponieśli pięć porażek. To wystarczyło do zajęcia ostatniego miejsca – szóstego, które zagwarantowało im przepustkę do Final Six we francuskim Lille. Tam oprócz gospodarzy wystąpią jeszcze Serbowie i Brazylijczycy w grupie A, natomiast ekipa Heynena znalazła się w grupie B wespół ze Stanami Zjednoczonymi oraz Rosją. Dwie najlepsze drużyny zmierzą się „krzyżowo” w półfinałach, a następnie stoczą bój o medale.

 

Komu będzie dane zaprezentować się przed francuską publicznością w dniach 4-8 lipca? O tym dowiemy się już we wtorkowe wczesne popołudnie. W tym czasie bowiem selekcjoner naszej kadry ogłosi listę nazwisk. Pewniaków z pewnością nie brakuje, ale być może będziemy świadkami kilku niespodziewanych powołań. O tym przekonamy się na specjalnej konferencji prasowej.

 

Transmisja z tego wydarzenia o godz. 13:00 na Polsatsport.pl i Polsacie Sport News.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie