Kowalkiewicz zawalczy na UFC 228? Znana potencjalna rywalka

Sporty walki

Karolina Kowalkiewicz (12-2, 1 KO, 2 SUB) już 8 września ma wrócić do oktagonu UFC. Polka przymierzana jest do walki z Jessicą Andrade (18-6, 5 KO, 7 SUB) na gali UFC 228.

Informację o prawdopodobnym zestawieniu Kowalkiewicz z Andrade podał na Twitterze dziennikarz ESPN.

 

 

Kowalkiewicz ma za sobą dwa zwycięstwa z rzędu w największej organizacji MMA na świecie. W październiku 2017 roku pokonała Jodie Esquibel, w kwietniu tego roku wygrała z Felice Herrig. Polka podobnie jak Andrade w przeszłości mierzyła się z Joanną Jędrzejczyk w walce pas kategorii słomkowej. Obie musiały uznać wyższość byłej mistrzyni. Brazylijka już od jakiegoś czasu znajduje się w kręgu zainteresowań naszej zawodniczki. W przeszłości były plany zorganizowania takiego pojedynku.

 

Andrade od porażki z Jędrzejczyk stoczyła dwie walki. Wygrała z Claudią Gadelhą oraz Tecią Torres. Obecnie znajduje się na drugim miejscu rankingu kategorii słomkowej, Kowalkiewicz jest czwarta. Gala UFC 228 ma się odbyć 8 września. Wiadomo już, że dojdzie wtedy do walki Jimmie'ego Rivery z Johnem Dodsonem. W oktagonie spotkają się także znani z efektownego stylu Yair Rodriguez oraz Zabit Magomedsharipov.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze