To dzieje się naprawdę! Będzie trzecia walka dwóch legend MMA

Sporty walki
To dzieje się naprawdę! Będzie trzecia walka dwóch legend MMA
fot. youtube.com

Jeden z nich nie bił się od 2010 roku, drugi w ostatnich trzech latach stoczył dwa pojedynki. To już jednak bez znaczenia, bo faktem jest, że dwie legendy MMA oraz byli mistrzowie UFC Chuck Liddell (21-8, 13 KO, 1 SUB) i Tito Ortiz (19-12-1, 8 KO, 5 SUB) zmierzą się po raz kolejny!

48-latek kontra 43-latek... Taka walka z pewnością wywoła spore poruszenie wśród fanów MMA, choć nie każdy będzie zadowolony z takiego starcia. Liddell to były mistrz wagi półciężkiej UFC, który po swój tytuł sięgnął w 2005 roku, nokautując Randy'ego Couture'a. Był już wtedy po pierwszym starciu z Ortizem - wygrał wtedy przez nokaut w drugiej rundzie.

 

Ortiz również był mistrzem UFC wagi półciężkiej, a po tytuł sięgnął już w 2000 roku w swojej siódmej walce po pokonaniu Wanderleia Silvy. Tytuł stracił dopiero w szóstej obronie przeciwko Couture'owi we wrześniu 2003 roku. Z kolei w 2006 roku po raz drugi spotkał się z Liddellem, lecz po raz drugi przegrał przed czasem.

 

Teraz będzie miał trzecią szansę na pokonanie swojego odwiecznego rywala. Pojedynek odbędzie się pod banderą Golden Boy Promotions

 

- Jestem dumny z tego, że mogę ogłosić umowę między Liddellem a Ortizem. To będzie wielkie wydarzenie dla fanów sportów walki. To jedni z kilku najbardziej rozpoznawalnych postaci w historii MMA, to legendy tego sportu - przyznał szef Golden Boy Promotions Oscar De La Hoya.

Na razie nie znamy daty tego starcia, które odbędzie się w kategorii półciężkiej.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie