Nawałka: Nie trafiłem ze składem

Piłka nożna

- Pewien etap się zakończył, pewna formuła się wyczerpała i z pełną odpowiedzialnością podjąłem decyzję o pożegnaniu z piłkarską reprezentacją Polski - przyznał na konferencji prasowej w Warszawie Adama Nawałka, który będzie trenerem biało-czerwonych tylko do 30 lipca.

Na konferencji prasowej w Warszawie prezes PZPN Zbigniew Boniek powiadomił, że Nawałka pozostanie na stanowisku tylko do 30 lipca, a później rozpoczną się poszukiwania nowego trenera.


"Od września musimy ruszyć do dalszej pracy. Szczerze chciałbym wielce podziękować Adamowi Nawałce za te pięć lat pracy" - powiedział szef PZPN.


"Okres mistrzostw nie przekreśla pracy, którą wykonał sztab przez te kilka lat. Czuję się odpowiedzialny, że na mundialu nie spełniliśmy planów i oczekiwań kibiców" - podkreślił Nawałka.


Szkoleniowiec prowadzi drużynę narodową od listopada 2013 roku. W czwartkowym meczu z Japonią zasiadł na ławce trenerskiej po raz 50. i odniósł 26. zwycięstwo. Poza tym jego bilans to 15 remisów i dziewięć porażek, bramki: 99-49.

"Każdy dzień pracy z reprezentacją był piękną przygodą i był wielkim przeżyciem. Jednak pewien etap się zakończył, pewna formuła się wyczerpała i z pełną odpowiedzialnością podjąłem decyzję o pożegnaniu z reprezentacją Polski" - powiedział Nawałka.

Jak podkreślił, na decyzji o rezygnacji z dalszej pracy z drużyną narodową zaważył nieudany występ w mundialu w Rosji.

"Selekcja była optymalna, ale przed mistrzostwami świata byliśmy w trudnej sytuacji personalnej. Zawodnicy robili wszystko, co należy, ale nie byli w optymalnej formie, a ja nie trafiłem ze składem, zwłaszcza na pierwszy mecz z Senegalem, który okazał się kluczowy" - zaznaczył selekcjoner i dodał, że "o te błędy personalne ma do siebie największe pretensje".


Biało-czerwoni w swoim pierwszym meczu w Rosji przegrali z Senegalem 1:2, a później ulegli Kolumbii 0:3 i stracili szansę na awans do 1/8 finału. Na zakończenie udziału w mundialu pokonali Japonię 1:0.

IM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie