Liga Narodów: Mielewski i Lepa ocenili siatkarzy po meczu z Rosją

Siatkówka

Reprezentacja Polski na inaugurację turnieju Final Six Ligi Narodów w Lille przegrała 1:3 z Rosją. Mimo, że Biało-Czerwoni ulegli "Sbornej" rewelacyjne zawody rozegrał powracający do wielkiej formy Bartosz Kurek. O ocenę podopiecznych Vitala Heynena pokusili się nasi dziennikarze - Jerzy Mielewski i Marcin Lepa.

Duet Polsatu Sport wystawił następujące noty (skala 1-10):

 

Bartosz Kurek (7) - długo trzymał nas przy życiu. Skuteczność na poziomie 70 procent to naprawdę niezły wynik zważywszy na to, że przegraliśmy - uzasadnił Mielewski. - Zdobył aż 23 punkty. Zaliczyłby świetny występ, gdyby nie zagrywka, którą często psuł (pięć razy pudłował), ale i tak wyróżniał się na tle innych naszych reprezentantów - doprecyzował Lepa.

 

Artur Szalpuk (7) - był zdecydowanie lepszy od Bednorza, Kwolak i Śliwki. Był skuteczny zarówno na przyjęciu, jak i w ataku. Do tego dorzucił jednego asa serwisowego - mówił Lepa.

 

Bartosz Kwolek (2) - delikatnie mówiąc nie był to jego mecz - stwierdzili nasi dziennikarze.

 

Aleksander Śliwka (3) - zagrał nieco lepiej niż Kwolek, ale zdobył tylko pięć punktów - uznał Lepa.

 

Pozostali otrzymali następujące noty:

 

Jakub Kochanowski (5), Mateusz Bieniek (bez noty), Paweł Zatorski (4), Bartłomiej Lemański (2), Fabian Drzyzga (bez noty), Maciej Muzaj (6), Damian Schulz (bez noty), Bartosz Bednorz (2), Grzegorz Łomacz (4-).

 

Oceny polskich siatkarzy po meczu z Rosją z pełnym uzasadnieniem w załączonym materiale wideo.

Jerzy Mielewski, Marcin Lepa z Lille, A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze