Czytelnicy Polsatsport.pl wybrali nowego selekcjonera reprezentacji Polski

Piłka nożna
Czytelnicy Polsatsport.pl wybrali nowego selekcjonera reprezentacji Polski
fot. PAP

Z końcem lipca swoją pięcioletnią przygodę z reprezentacją Polski zakończy Adam Nawałka. Kto zostanie jego następcą? Czytelnicy Polsatsport.pl stawiają na zagranicznych szkoleniowców!

Nieudany występ Biało-Czerwonych na mistrzostwach świata w Rosji skłonił zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej do podjęcia trudnej decyzji o zmianie selekcjonera reprezentacji. Informacja została ogłoszona podczas konferencji na PGE Narodowym, w której udział oprócz Nawałki brał Zbigniew Boniek.

- Zdecydowaliśmy, że Adam Nawałka jest trenerem reprezentacji Polski do 30 lipca. Od września musimy ruszyć do dalszej pracy. Szczerze chciałbym wielce podziękować mu za te 5 lat pracy. Brak selekcjonera powoduje też pewne zmiany w sztabie. Mamy czas, aby o tym spokojnie pomyśleć - powiedział Boniek.

W mediach dużo spekuluje się, kto zostanie następcą Nawałki. Czytelnicy Polsatsport.pl są zwolennikami objęcia polskiej kadry przez zagranicznego trenera. Ich pierwszym wyborem jest obecny szkoleniowiec Chelsea Antonio Conte. Drugie miejsce w naszej sondzie zajął Stanisław Czerczesow. Polscy kibice doskonale znają go z Legii Warszawa, z którą zdobył mistrzostwo oraz Puchar Polski w sezonie 2015/2016. Aktualnie jest on selekcjonerem reprezentacji Rosji, która już w sobotę zagra w 1/4 finału mistrzostw świata.

Jedynym polskim trenerem, który znalazł się w pierwszej trójce według naszych czytelników jest Michał Probierz. 45-letni szkoleniowiec pracuje aktualnie w Cracovii,z którą w poprzednim sezonie zajął 9. miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy.

 

Wyniki sondy:

 

Antonio Conte - 22,2%
Stanisław Czerczesow - 16,8%
Michał Probierz - 11,2%
Cesare Prandelli - 10,8%
Slaven Bilic - 9,8%
Lars Lagerbaeck- 7,5%
Marcin Brosz - 5%
Carlos Queiroz - 4,3%
Gianni De Biasi - 4,1%
Inny - 8,4%

 

W zabawie udział wzięło 2926 osób.

 

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze