Joshua poznał daty dwóch kolejnych występów

Sporty walki

Anthony Joshua (21-0, 20 KO) wie już, kiedy stoczy dwa kolejne pojedynki. Oba odbędą się na Wembley. Pierwszy 22 września, natomiast drugi 13 kwietnia 2019 roku.

Właśnie na tym stadionie Anglik po niesamowitej wojnie pokonał przed czasem Władimira Kliczkę, sięgając po pasy IBO oraz WBA wagi ciężkiej. Później dołożył do swojej kolekcji również tytuł WBO - a miał też oczywiście na koncie mistrzostwo organizacji IBF - lecz walki z Carlosem Takamem oraz Josephem Parkerem toczył w Cardiff. Teraz wraca na Wembley.

 

- Okazja na walkę na tak kultowym stadionie jest zazwyczaj szansą jedną w karierze, więc możliwość stoczenia tam kolejnych pojedynków jest niesamowita! Jestem z północy Londynu, to mam we krwi - przyznał pięściarz.

 

Na razie nie wiemy, z kim przyjdzie mu skrzyżować rękawice, choć jest niemal pewne, że wrześniu spotka się z Aleksandrem Powietkinem (24-1, 24 KO). Rosjanin to obowiązkowy pretendent z ramienia organizacji WBA, a rozmowy między promotorami Eddie'em Hearnem i Andriejem Rabińskim miały już dochodzić do końca.

 

Kto w takim razie zmierzy się z Joshuą w drugim terminie? Większość kibiców liczy na Deontaya Wildera (40-0, 39 KO), gdyż po fiasku i niedoprowadzeniu do hitowej walki jeszcze w tym roku, to właśnie początek 2019 roku jawił się jako długo oczekiwana data tego starcia.

Skrót ostatniej walki Joshuy na Wembley w załączonym materiale wideo.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze