PlusLiga: Kanadyjski przyjmujący dołącza do Zaksy

Siatkówka
PlusLiga: Kanadyjski przyjmujący dołącza do Zaksy
fot. zaksa.pl

Wicemistrz Polski blisko domknięcia składu na sezon ligowy 2018/2019. Do ekipy z Kędzierzyna - Koźla przeszedł kanadyjski przyjmujący - Brandon Koppers.

22-letni Brandon Koppers przygodę z siatkówką rozpoczął w wieku 15 lat, jak sam przyznał ta dyscyplina szybko stała się jego pasją. -Zacząłem grać w siatkówkę, ponieważ zakochałem się w atmosferze, jaka była wewnątrz zespołu, a ciężkie treningi dawały mi radość. Nawet kiedy miałem więcej czasu, chcąc radzić sobie z nudą odbijałem piłkę od ściany w moim domu – o swoich pierwszych krokach mówi nasz nowy zawodnik.

Pierwszym profesjonalnym klubem naszego przyjmującego był Pakmen Volleyball, znajdujący się niedaleko rodzinnego miasta zawodnika. W tym klubie Brandon Koppers spędził cztery kolejne lata. Następnie studiując na Uniwersytecie MCMaster kanadyjski przyjmujący występował w lidze uniwersyteckiej, jednak nie tylko. Dobra gra Brandona zaprocentowała powołaniem do juniorskiej reprezentacji Kanady, gdzie już w pierwszym turnieju o Puchar Panaamerykański został wybrany najlepiej atakującym zawodnikiem turnieju. Również Mistrzostwa Świata w Meksyku były udane dla naszego zawodnika, wówczas został uznany jednym z najlepiej przyjmujących. Z Kanadyjczykami Brandon grał również podczas Uniwersjady, w swojej zawodowej karierze nasz zawodnik grał również w seniorskiej reprezentacji B Kanady. Gra w ZAKSIE będzie pierwszym sezonem młodego przyjmującego poza granicami Kanady.

Nie będzie to jednak pierwszy kontakt Kanadyjczyka z polską siatkówką. –Kilka razy grałem w Polsce, jeszcze w czasach studiów w MCMaster. Graliśmy wówczas mecze pokazowe z klubem z Bielska-Białej. Jednak dopiero oglądając mecz Skry z Jastrzębskim Węglem zrozumiałem jak bardzo chcę grać w PlusLidze. Podczas mojego ostatniego roku studiów uwielbiałem oglądać mecze ZAKSY w Lidze Mistrzów, podziwiając zespół i jego fanów. Kiedy po raz pierwszy usłyszałem, że jest szansa abym zagrał w takim klubie jak ZAKSA byłem podekscytowany taką szansą. Trener Andrea Gardini wykonał niesamowita pracę z tym zespołem, to szkoleniowiec przy którym bardzo chcę się uczyć. ZAKSA to niesamowity klub, znakomicie zorganizowany, mający świetnych kibiców – dla mnie to będzie wspaniała szansa i zamierzam ją wykorzystać – o swoim kontakcie z polską siatkówką i nadziejach wiązanych z grą w ekipie wicemistrzów Polski mówi nasz przyjmujący.

Brandon Koppers uzupełnia skład przyjmujących zespołu. Wcześniej kontrakt przedłużył Sam Deroo, do ZAKSY dołączył Aleksander Śliwka, ważną umowę ma inny z młodych przyjmujących – Rafał Szymura.

Kanadyjski przyjmujący podpisał roczny kontrakt z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

SF, zaksa.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie