Tour de France. Majka: To był nerwowy etap

Inne
Tour de France. Majka: To był nerwowy etap
fot. PAP/BELGA

Już na pierwszym etapie Tour de France straty poniosło kilku faworytów, m.in. broniący tytułu Brytyjczyk Chris Froome i Kolumbijczyk Nairo Quintana. W czołowej grupie udało się przyjechać natomiast Rafałowi Majce. - To był nerwowy etap - przyznał polski kolarz.

Majka linię mety minął dziesiąty. Zawodnik Bora-Hansgrohe w końcówce rozprowadzał Słowaka Petera Sagana, który ostatecznie był drugi. Wygrał Kolumbijczyk Fernando Gaviria (Quick-Step Floors). - Dzisiejszy etap był bardzo nerwowy, jak to zwykle bywa na początku Tour de France. Jestem zadowolony, ponieważ przyjechałem z przodu. Dziękuję całej drużynie za to, że pracowali dla mnie i mogłem czuć się komfortowa na froncie dzisiejszego odcinka w głównej grupie. Nie straciłem żadnych sekund, a to ważne żeby być skoncentrowanym na tych pierwszych nerwowych etapach i nie tracić w głupi sposób nawet tych paru sekund. Jestem pozytywnie nastawiony na walkę i wierzę że ten mój pech się odwróci na tym wyścigu - napisał Majka na swoim profilu na Facebooku.

 

Wspominając o pechu 28-latek z Zegartowic nawiązał do swojego ubiegłorocznego startu w "Wielkiej Pętli". Wówczas celował w miejsce w najlepszej piątce, ale z powodu poważnego upadku na dziewiątym etapie musiał się wycofać.

 

Teraz pech, choć nie tak duży, dosięgnął Froome'a (Sky). Czterokrotny zwycięzca TdF z powodu kraksy zajął 91. miejsce, kończąc etap 51 sekund po zwycięzcy. Opóźnienia zanotowali również inni pretendenci do triumfu - Australijczyk Richie Porte, Brytyjczyk Adam Yates (obaj również 51 s) i Kolumbijczyk Nairo Quintana (1.15 min). - Byliśmy na czele peletonu. Nagle wszystko pogrążyło się w chaosie, sprinterzy zaczęli się przeciskać do przodu. Takie jednak jest kolarstwo. Najważniejsze, że nie odniosłem obrażeń. Do Paryża wciąż jeszcze daleka droga - powiedział Froome.

 

W niedzielę drugi etap wyścigu z Mouilleron-Saint-Germain do La Roche-sur-Yon (182,5 km).

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze