Rezende prezesem siatkarskiej federacji?

Siatkówka

Bernardo Rezende to legenda światowej siatkówki. Jako trener wygrał z reprezentacją Brazylii wszystko, co było do wygrania. Teraz czas na nowe wyzwania. Jak poinformował w studiu Polsatu Sport Mirosław Przedpełski, Rezende chciałby zostać prezesem Brazylijskiej Federacji Siatkówki (Confederação Brasileira de Voleibol).

Rezende prowadził reprezentację Brazylii w latach 2001–16 i był to złoty okres w dziejach Canarinhos. Brazylijczycy pod jego wodzą zdobyli dwa złote medale olimpijskie (Ateny 2004, Rio 2016), dorzucając jeszcze dwa srebrne (Pekin 2008, Londyn 2012); trzykrotnie wywalczyli mistrzostwo świata (2002, 2006, 2010), dwukrotnie Puchar Świata (2003, 2007) oraz osiem razy triumfowali w Lidze Światowej.

 

Po sukcesie na igrzyskach w Rio de Janeiro zrezygnował z prowadzenia kadry, a w styczniu 2017 roku jego następcą został Renan Dal Zotto. Jak się okazało, Rezende przygotowuje się do nowej roli.

 

– Rozmawiałem z nim i wiem, że szykuje się na stanowisko prezesa brazylijskiej federacji. Myślę, że powinien te wybory wygrać i to będzie bardzo dobre również dla brazylijskiej siatkówki – powiedział Mirosław Przedpełski w studiu Polsatu Sport.

 

Wypowiedź Mirosława Przedpełskiego w załączonym materiale wideo.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie