Menadżer Ronaldo zarobi na jego transferze fortunę!

Piłka nożna
Menadżer Ronaldo zarobi na jego transferze fortunę!
fot. PAP

Według pierwszych doniesień menadżer Cristiano Ronaldo, Jorge Mendes, zarobi na jego transferze do Juventusu Turyn około 25 mln euro. To prawie tyle, ile w zeszłym roku wyniósł całkowity dochód prowadzonej przez niego agencji.

Zdaniem "Sport Mediaset", Mendes wynegocjował z Realem Madryt relatywnie niską cenę, jaką będzie musiał zapłacić za transfer Portugalczyka do siebie Juventus Turyn (100 mln euro), jednak zapewnił sobie również gigantyczną jak na pojedynczą transakcję prowizję. Ma ona wynieść nawet spektakularne 25 mln euro, co stanowi prawie połowę rocznego dochodu prowadzonej przez menadżera agencji Gestifute. Będzie to również jego rekord, jeśli chodzi o zarobek na pojedynczym transferze.

Co prawda może się wydawać, że 100 mln euro za pięciokrotnego zdobywcę "Złotej Piłki" nie jest wygórowaną ceną, jednak jeżeli doliczy się do tego 30 mln euro rocznie, które mają wpływać na konto Ronaldo przez cały okres trwania czteroletniego kontraktu, sytuacja nie wygląda już tak różowo. Mimo wszystko transfer ma zostać ogłoszony na początku przyszłego tygodnia.

Mendes jest przedstawicielem CR7 od samego początku jego zawodowej kariery. W 2003 roku pośredniczył w jego transferze ze Sportingu Lizbona do Manchester United, natomiast sześć lat później pomógł sfinalizować jego przenosiny na Santiago Bernabeu.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze