Maulana pierwsze kroki w futbolu stawiał w Indonezji. Uczęszczał do Tasbi Soccer School Meda, AS-IOP Apacinti Football oraz Raguan Athlets Academy. Ma już za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach kraju. Zdobył trzecie miejsce na mistrzostwach Azji do lat 21, zaliczył także występy w dorosłej reprezentacji. W zeszłym roku znalazł się w zestawieniu 60 najbardziej utalentowanych młodych piłkarzy.

 

Skauci Lechii stanęli na wysokości zadania, wypatrzyli Maulanę i ściągnęli go do Polski. O transferze było wiadomo już w marcu, a kontrakt obowiązuje od 8 lipca, co ciekawe piłkarz dzień wcześniej obchodził 18 urodziny. Umowa obowiązuje do 2021 roku, ale jest również opcja przedłużenia jej o dwa lata.

 

Indonezyjczyk trenuje z drużyną od początku okresu przygotowawczego, wziął udział w zgrupowaniach w Cetniewie i Opalenicy. Maulana w ekipie z Gdańska jeszcze nie zadebiutował. Mimo to drużyna ma już ogromny pożytek z młodego piłkarza. 18-latek jest niezwykle popularny w swoim kraju, co przełożyło się również na rozpoznawalność Lechii, a także całej ligi. Widać to zwłaszcza po mediach społecznościowych, zwłaszcza Instagramie.