Poznaliśmy gospodarza trzech kolejnych finałów Ligi Narodów siatkarzy

Siatkówka
Poznaliśmy gospodarza trzech kolejnych finałów Ligi Narodów siatkarzy
fot. pzps.pl

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej ogłosiła, że Stany Zjednoczone będą gospodarzem trzech kolejnych edycji finałowego turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów mężczyzn (2019-2021), gwarantując sukces tych flagowych rozgrywek FIVB.

Wiadomość podczas finału VNL we francuskim Lille ogłosił oficjalnie didżejski duet NERVO, podczas swojego występu w trakcie finałów.

Siatkówka w USA rozwinęła się znacząco w ostatnich latach i jest obecnie jednym z najpopularniejszych sportów wśród młodych Amerykanów. Siatkarska Liga Narodów ma skorzystać na tej popularności, która zapewni zawodnikom doskonałą atmosferę na meczach, budowaną przez tysiące pełnych pasji i znających się na siatkówce kibiców.

USA to także największy sportowy rynek świata oraz lider w dziedzinie rozrywki sportowej z najpoważniejszymi markami, takim jak NFL, NBA, MLB i NHL. FIVB wspólnie z USA Volleyball chcą wykorzystać to doświadczenie, by dostarczyć niezapomniane wrażenia fanom Siatkarskiej Lig Narodów.

Komentując tegoroczne finały VNL w Lille  prezydent FIVB Ary S. Graça powiedział:

- Jestem zachwycony wiedząc, że to Stany Zjednoczone będą gospodarzem jednego z naszych największych i najszerzej komentowanych turniejów. USA to największy sportowy rynek na świecie, dający wielkie komercyjne  możliwości rozwoju naszej dyscypliny na całym świecie. Niewiele krajów potrafi prezentować sport lepiej niż  USA, nie mam więc wątpliwości, że to dla nas doskonały partner.

Prezes USA Volleyball Jame Davis powiedział: - Popularność siatkówki w USA wciąż rośnie. To drużynowy sport numer jeden wśród dziewcząt i kobiet na poziomie licealnym i akademickim, a także drugi najszybciej popularyzujący się sport wśród chłopców w wieku licealnym – ze wzrostem popularności na poziomie 15 procent w ostatnich czterech latach. Goszczenie finałów VNL mężczyzn to dla USA Volleyball wielki przywilej i wierzę, że będzie to dla nas sposób na zainspirowanie dodatkowych milionów młodych ludzi do włączenia się w ten sport.

SF, PZPS.PL
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie