Poznaliśmy plan przygotowań siatkarzy Jastrzębskiego Węgla do sezonu 2018/19

Siatkówka
Poznaliśmy plan przygotowań siatkarzy Jastrzębskiego Węgla do sezonu 2018/19
fot. Cyfrasport

Znana jest już data startu przygotowań siatkarzy Jastrzębskiego Węgla do sezonu 2018/19. Podopieczni trenera Ferdinando De Giorgiego rozpoczną treningi 20 sierpnia. Pod względem personalnym drużyna przystąpi do nich w mocno odmienionym składzie. W porównaniu z minionym sezonem, pojawi się aż dziewięciu nowych zawodników.

Pod względem personalnym Jastrzębski Węgiel przystąpi do nich w mocno odmienionym składzie. W porównaniu z minionym sezonem w drużynie prowadzonej przez trenera Ferdinando De Giorgiego będzie dziewięciu nowych zawodników.

 

Jak zwykle, na początku przygotowań zabraknie graczy zaangażowanych w obowiązki reprezentacyjne. Atakujący kadry Polski Dawid Konarski oraz przyjmujący reprezentacji Francji Julien Lyneel będą sposobić się wraz ze swoimi kadrami narodowymi do wrześniowych Mistrzostw Świata w Bułgarii oraz Włoszech (9–30 września).

 

W ramach budowania formy przed nachodzącymi rozgrywkami siatkarze Jastrzębskiego Węgla mają rozegrać kilka sparingów oraz wziąć udział w turniejach. Zgodnie z planem:

 

● 14 września Pomarańczowi zmierzą się w Łaziskach Górnych z GKS Katowice;

 

● w dniach 22–23 września pomarańczowa ekipa weźmie udział w turnieju w Legnicy, w którym mają wystąpić jeszcze: Cuprum Lubin, GKS Katowice oraz ZAKSA Kędzierzyn-Koźle;

 

● w dniach 28–29 września Jastrzębski Węgiel rozegra dwa wyjazdowe sparingi z Asseco Resovią;

 

● 4 października w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej odbędzie się oficjalna prezentacja zespołu połączona z meczem otwarcia sezonu;

 

● w dniach 6–7 października podopieczni trenera De Giorgiego wystąpią w turnieju Giganci Siatkówki w Wieluniu. W imprezie tej uczestniczyć będzie także mistrz Polski PGE Skra Bełchatów, mistrz Niemiec Berlin Recycling Volleys oraz wicemistrz Niemiec VfB Friedrishshafen.

 

Nowy sezon ma się zacząć 13 października, a na inaugurację rozgrywek jastrzębian czeka wyjazd do Radomia i mecz z Cerradem Czarnymi. W kolejnej serii gier (17 października) znów zmierzą się na wyjeździe, tym razem w Zawierciu z Aluronem Virtu Wartą. Pierwszym meczem "domowym" będzie spotkanie w ramach 3. kolejki PlusLigi, w którym Jastrzębski Węgiel podejmie przed własną publicznością Stocznię Szczecin.

RM, Jastrzębski Węgiel
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie