Wielkie zmiany w Chelsea. Conte odchodzi, Sarri i Jorginho przychodzą

Piłka nożna
Wielkie zmiany w Chelsea. Conte odchodzi, Sarri i Jorginho przychodzą
fot. PAP

Po tygodniach stagnacji coś w końcu zaczęło dziać się w zachodnim Londynie. Chelsea na niespełna miesiąc przed pierwszą kolejką Premier League zwolniła Antonio Conte, tym samym ogłaszając Maurizio Sarriego nowym trenerem. Dodatkowo do klubu przyjdzie też Jorginho.

Już jakiś czas temu stało się jasne, że Sarri musi trafić na Stamford Bridge, lecz cała transakcja długo nie mogła dojść do skutku. Jego kontrakt z Napoli był bowiem tak skonstruowany, że prawnicy obu obozów musieli szczegółowo przedyskutować każdą wpisaną klauzulę. Z kolei Conte też raczej był już pogodzony z przyszłością, lecz od poniedziałku prowadził treningi "The Blues".

 

Sprawa Jorginho była nieco bardziej skomplikowana. Znakomity cofnięty rozgrywający był bowiem dogadany z Manchesterem City już kilka tygodni temu, ale... zmienił zdanie. Na środowej konferencji prasowej właściciel Napoli Aurelio De Laurentiis poinformował, że to Chelsea zapłaciła więcej, a i sam zawodnik woli mieszkać w Londynie, co mocno rozwścieczyło działaczy aktualnego mistrza Anglii.

 

O zwolnieniu Conte, a także o testach medycznych Jorginho piszą już najlepsze źródła, więc oficjalne potwierdzenie jest tylko kwestią czasu. Chelsea ma zapłacić włoskiemu klubowi około 57 milionów funtów.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze