Everton zmiażdżył rywala z Austrii, wbijając ponad dwadzieścia goli

Everton zmiażdżył ATV Irdning w pierwszym przedsezonowym meczu, wygrywając 22:0. Aż czterech graczy zanotowało podczas tego meczu hat-tricka.

Towarzyski mecz z austriackim zespołem ATV Irdning był pierwszym pod wodzą nowego trenera Marco Silvy. Nowy menadżer Evertonu z pewnością nie zaskarbił sobie sympatii w Austrii. Jego drużyna zmiażdżyła zespół z ATV Arena, wygrywając 22:0.

"The Toffees" okazali się zbyt silni dla austriackiego rywala. Już w piątej minucie wynik otworzył Leighton Baines, strzelając pierwszego z dziesięciu goli, które padły w pierwszej połowie. W drugiej części spotkania zespół z Premier League dołożył jeszcze dwanaście bramek.

Aż czterech piłkarzy ustrzeliło w tym meczu hat-tricka, należą do nich: Cenk Tosun, Ademola Lookman, Oumar Niasse i Kevin Mirallas, któremu zajęło to zaledwie cztery minuty. Ten ostatni okazał się też najskuteczniejszym strzelcem spotkania, zapisując na swoim koncie pięć goli.

Pełna lista strzelców:
Cenk Tosun (4), Keane, Baines, Lookman (3), Mirallas (5), Niasse (4), Vlasic (2), Holgate, Sebastian Schmidt (gol samobójczy)