Wiemy, kiedy Juventus Turyn oficjalnie zaprezentuje Ronaldo!

Piłka nożna
Wiemy, kiedy Juventus Turyn oficjalnie zaprezentuje Ronaldo!
fot. PAP

Oficjalna prezentacja portugalskiego piłkarza Cristiano Ronaldo w Turynie odbędzie w poniedziałek na stadionie Allianz. Początek gali zaplanowano na godz. 18.30 czasu miejscowego - poinformował Juventus.

O przejściu Ronaldo z madryckiego Realu do Juventusu oba kluby zawiadomiły 10 lipca.

Ronaldo, pięciokrotnie wybierany najlepszym piłkarzem roku na świecie, bronił barw stołecznej drużyny od 2008 roku, kiedy przeszedł tam z Manchesteru United za rekordową wówczas kwotę 100 milionów euro. Teraz na razie nie podano żadnych szczegółów związanych z transferem do "Juve". Nieoficjalnie mówi się, że transfer kosztował Juventus 112 mln euro, natomiast Ronaldo po podpisaniu kontraktu ma zarabiać rocznie 31 mln.

W koszulce Realu Portugalczyk zdobył 451 bramek i przyczynił się do zdobycie dwóch tytułów mistrza Hiszpanii oraz czterech triumfów w Lidze Mistrzów.

Ronaldo obecnie jeszcze przebywa na urlopie, do Włoch ma przylecieć w poniedziałek. Jego samolot wyląduje na lotnisku w miejscowości Caselle Torinese, 6 km na północ od Turynu. To największy port lotniczy w Piemoncie. Tego dnia, przed prezentacją, piłkarz ma przejść testy medyczne w klinice J Medical będącej własnością klubu.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze