Po prawie tygodniu angielskich zmagań Świątek stanie przed życiową szansą na zwycięstwo w finale Wimbledonu. Dotychczas triumfy w wielkoszlemowych turniejach w kategorii juniorskiej zanotowało siedem polskich tenisistek: Aleksandra Olsza (Wimbledon 1995), Magdalena Grzybowska (Australian Open 1996), Agnieszka Radwańska (Wimbledon 2005 i French Open 2006) oraz Urszula Radwańska (Wimbledon 2007).

 

Świątek znakomicie rozpoczęła swój udział w turnieju. Już w pierwszym meczu wyeliminowała rozstawioną z "jedynką" Whitney Osuigwe. W kolejnych starciach gładko rozprawiła się z Simoną Waltert, Clarą Burel i Emmą Raducanu. Pierwsze kłopoty napotkała w półfinale, lecz i tam wyszła zwycięsko ze starcia z Xin Yu Wang.

Szwajcarka przez początkową fazę turnieju również przeszła bez kłopotów. Pokonała kolejno rywalki takie jak Maria Camila Osorio Serrano, Ana Makatsaria, Yuki Naito i Caty McNally. W półfinale przeprowadziła jednak zacięty bój z Xiyu Wang, który ostatecznie wygrała 2:1.

17-letnia Polka zajmuje 347. lokatę w rankingu WTA. Jej rywalka plasuje się na 417. miejscu w tym zestawieniu. Która wyjdzie z tej batalii zwycięsko?

Transmisja meczu finałowego juniorskiego Wimbledonu Iga Świątek - Leonie Kung od godz. 14 w Polsacie Sport News.