Chińska firma musi zwrócić ogromne pieniądze... za wygraną reprezentacji Francji

Piłka nożna
Chińska firma musi zwrócić ogromne pieniądze... za wygraną reprezentacji Francji
Fot. PAP

Wszyscy znamy już historię belgijskiej sieci sklepów, która zwraca swoim klientom pieniądze za sprzęt zakupiony podczas mundialowej promocji. Chińczycy postanowili pójść o krok dalej. Wygrana Francuzów na MŚ oznacza, że muszą oni zwrócić aż 12 milionów dolarów.

Pierwszym sklepem, który został „ofiarą” własnej promocji, była belgijska sieć Krefel, która obiecała zwrot pieniędzy za swoje produkty w przypadku strzelenia przez Belgów szesnastu goli na mistrzostwach w Rosji. Ostatnia potrzebna do tego bramka padła w meczu o trzecie miejsce, a jej autorem był Eden Hazard. Kwota, jaką musieli wypłacić Belgowie to 1,5 miliona euro.

Chińska firma Vatti Corp LTD, która jest jednym ze sponsorów reprezentacji Francji, oferowała swoim klientom specjalną promocję. W przypadku zwycięstwa Francuzów w mistrzostwach świata, przedsiębiorstwo produkujące sprzęt kuchenny miało zwrócić pieniądze za rzeczy zakupione w czasie trwania promocji, czyli w dniach 1-3 lipca.

Korzystający z promocji zakupili sprzęt o łącznej wartości prawie 12 milionów dolarów. Według brytyjskich mediów korporacja natychmiast zaczęła wywiązywać się z tej umowy.


Wbrew pozorom chińska firma wcale nie martwi się tak dużym wydatkiem. W wydanym oświadczeniu zapewniła, że takie kwoty są ujęte w jej budżecie. Jej władze są również zadowolone z reklamy, jaką przyniósł im nie tylko sam sponsoring reprezentacji mistrzów świata, ale również sama promocja – szeroko opisywana w zagranicznych mediach. Z nieznanego producenta kuchennych sprzętów stała się rozpoznawalną marką.

JW, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie