UFC: Błachowicz tajemniczo o kolejnej walce. "Mam nadzieję, że uda się to dograć"

Sporty walki

Najlepszy polski zawodnik kategorii półciężkiej Jan Błachowicz (22-7, 5 KO, 8 SUB) w UFC notuje aktualnie serię trzech wygranych. Sklasyfikowany na 5. miejscu największej organizacji MMA 35-latek mógł wystąpić już w najbliższą niedzielę podczas gali w Hamburgu, ale zainteresowany jest inną, ciekawszą propozycją. - Jest gala, gdzie zdecydowanie bardziej chciałbym wystąpić. Niedługo wszystko będzie wiadomo - mówi enigmatycznie w wywiadzie dla Polsatsport.pl.

W głównych walkach wieczoru gali UFC w Hamburgu wystąpią czołowi zawodnicy kategorii półciężkiej. Pierwotnie miało dojść do starcia Volkana Oezdemira z Mauricio Ruą, ale nazwisko reprezentanta Szwajcarii został przeniesiony na galę UFC 227 i walkę z Alexandrem Gustafssonem. Miejsce Oezdemira w rozpisce zajął Anthony Smith. Z powodu kontuzji natomiast z karty walk został usunięty Ilir Latifi, a z Gloverem Teixeirą ostatecznie zmierzy się Corey Anderson.

Wielu polskich kibiców oczekiwało na zastępstwo Błachowicza, który mógłby wystąpić w obu zestawieniach. Polski zawodnik nie ukrywa, że były pewne rozmowy z organizacją UFC, ale on chciałby swój najbliższy pojedynek stoczyć podczas innego wydarzenia.

- Nie żałuję swojej decyzji o odrzuceniu propozycji na walkę w Hamburgu. Była możliwość, żebym wystąpił w Niemczech, ale nie do końca zgodna z moimi oczekiwaniami. Jest gala, gdzie zdecydowanie bardziej chciałbym wystąpić. Niedługo wszystko będzie wiadomo - powiedział Błachowicz.

Po hashtagach udostępnianych w mediach społecznościowych można domyślać się, że najlepszy polski półciężki jest zainteresowany pierwszą galą UFC organizowaną w Rosji, do której dojdzie już 15 września. Zapytany enigmatycznie Błachowicz o debiutancki podtekst związany z jego kolejnym jesiennym występem odpowiedział równie tajemniczo: "Mam nadzieję, że wszystko uda się dograć".

Błachowicz przed swoją kolejną walką nie ma konkretnych wymagań dotyczących nazwiska rywala. Z jego wypowiedzi możemy wywnioskować jednak, że sam zainterowany, skrupulatnie trzymający język za zębami, doskonale wie, z kim może się zmierzyć.

- Przeciwników sobie nie wybieram. Czekam na propozycję walki od UFC i przyjmuję ofertę. Tym razem jest podobnie. Kto to będzie? Niedługo już wszystko będzie jasne - powiedział.

 

W Hamburgu ostatecznie wystąpią trzej polscy reprezentanci. Marcin Tybura powracający do oktagonu po dwóch porażkach wejdzie do oktagonu z najwyższym zawodnikiem amerykańskiej organizacji Stefanem Struve. W Niemczech wystąpią również Bartosz Fabiński, który zmierzy się z Emilem Weberem Meekiem oraz Damian Stasiak, który skonfrontuje umiejętności z debiutującym w organizacji UFC Chińczykiem Pingyuanem Liu.

Transmisja gali UFC w Hamburgu w niedzielę 22 lipca na sportowych antenach Polsatu!

 

W załączonym materiale wideo rozmowa z Janem Błachowiczem.

Maciej Turski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze