Mocna obsada XIV Memoriału Gołasia

Siatkówka
Mocna obsada XIV Memoriału Gołasia
fot. Cyfrasport

Poznaliśmy wszystkich uczestników XIV Memoriału Arkadiusza Gołasia. W tegorocznej edycji turnieju zagrają cztery drużyny z PlusLigi: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, ONICO Warszawa, Stocznia Szczecin oraz Aluron Virtu Warta Zawiercie. Pierwsza pula biletów trafiła już do sprzedaży.

XIV Memoriał Arkadiusza Gołasia zostanie rozegrany w Zalasewie koło Swarzędza w dniach 6–7 października, czyli tydzień po zakończeniu mistrzostw świata. Organizatorzy potwierdzili komplet drużyn, które zagrają w turnieju upamiętniającym tragicznie zmarłego siatkarza reprezentacji Polski.

 

W imprezie zaprezentuje się wicemistrz Polski – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, zeszłoroczny triumfator – ONICO Warszawa, Stocznia Szczecin – naszpikowana gwiazdami po sensacyjnych transferach oraz również mocno przebudowana ekipa Aluron Virtu Warty Zawiercie.

 

– Jestem dumny z tego, że tak wspaniałe wydarzenia odbywają się na terenie naszej gminy. Po Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży to kolejne sportowe święto, które odbędzie się w swarzędzkiej hali widowiskowo-sportowej w Zalasewie – powiedział burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek.

 

W pierwszym półfinale zmierzą się ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ze Stocznią Szczecin. Po zakończeniu tego spotkania na boisko wybiegną vipy i sztaby szkoleniowe. Sponsorzy i partnerzy memoriału sprawdzą czy Stephane Antiga, Radostin Stojczew i Piotr Gacek nadal są w wysokiej formie.

 

W drugim półfinale zmierzą się ONICO Warszawa i Aluron Virtu Warta Zawiercie. Klub ze stolicy triumfował w ubiegłorocznym memoriale i z pewnością będzie chciał powtórzyć ten sukces. Natomiast jurajscy rycerze słyną z najlepszych kibiców w Polsce i już dzisiaj zapowiadają przyjazd do Swarzędza-Zalasewa kilkoma autokarami.

 

– W tym roku postawiliśmy na najlepszy możliwy zestaw drużyn. Transfery, jakie przeprowadziły zaproszone kluby, ich poziom oraz fenomenalni fani gwarantują wielkie sportowe emocje. Zapraszam wszystkich do wspólnej zabawy na początku października – powiedziała organizatorka imprezy Anna Sumelka.

 

– Bardzo cieszymy się, że drugi rok z rzędu będziemy mieli okazję do zaprezentowania się podczas Memoriału Arkadiusza Gołasia. Ten turniej to piękne upamiętnienie Arka i ważne wydarzenie sportowe. Dla nas to również ostateczny test przed rozpoczęciem nowego sezonu PlusLigi – powiedział prezes ONICO Warszawa Piotr Gacek.

 

Nieodłączną częścią Memoriału Arkadiusza Gołasia są warsztaty siatkarskie prowadzone przez siatkarskie gwiazdy. Ponad setka dzieci z gminy Swarzędz będzie miała okazję uczyć się sportowego rzemiosła od najlepszych. Jak co roku – nie zabraknie również aukcji, z których dochód przeznaczony jest na turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych. Sprzęt AGD, piłka z autografami PGE Skry Bełchatów czy kalendarz z podpisami drużyny Lecha Poznań to tylko wybrane gadżety, jakie licytowano na ubiegłorocznej imprezie. Sportowe emocje to jednak nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowali dla kibiców organizatorzy turnieju. W harmonogramie znalazł się również koncert Conrado Yaneza – zwycięzcy polskiej edycji Must Be The Music.

 

Terminarz XIV Memoriału im. Arkadiusza Gołasia (Zalasewo, 6–7 października):

 

2018-10-06: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Stocznia Szczecin (sobota, godzina 13.00)
2018-10-06: ONICO Warszawa – Aluron Virtu Warta Zawiercie (sobota, godzina 17.00)

 

2018-10-07: Mecz o III miejsce (niedziela, godzina 12.00)
2018-10-07: Finał (niedziela, godzina 16.00).

 

Bilety na XIV Memoriał Arkadiusza Gołasia.

RM, Polsat Sport, onicowarszawa.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie