MŚ 2018: Wyrzucony z kadry Chorwat dostanie medal

Piłka nożna
MŚ 2018: Wyrzucony z kadry Chorwat dostanie medal
fot. Cyfrasport

Nikola Kalinić, mimo wydalenia z kadry, będzie mógł odebrać srebrny medal mistrzostw świata. Wszystko dzięki decyzji jego kolegów z reprezentacji.

Drużyna Chorwacji była czarnym koniem mundialu, zyskując sobie sympatię tysięcy kibiców z całego świata. Mimo ostatecznej porażki w finale rosyjskiego mundialu z Francją 2:4, Chorwaci wrócili do domów z podniesionymi głowami.  

Wielki sukces Chorwatów przyćmiła jednak sprawa jednego z napastników, który już po pierwszym meczu grupowym z Nigerią, wygranym 2:0, został wydalony z kadry przez  Zlatko Dalica. Selekcjoner chciał wpuścić swojego zawodnika na boisko, natomiast ten odmówił, tłumacząc się problemami z kręgosłupem. Nie była to pierwsza tego typu sytuacja, dlatego trener zdecydował się zrezygnować z pomocy piłkarza w kolejnych meczach. Prawdopodobnie Kalinić był niezadowolony z decyzji kadrowych podejmowanych przez szkoleniowca.

Regulamin FIFA nie decyduje, kto ma dostać medal, a kto nie. Przyznaje 50 krążków każdej z federacji i to ona ma zdecydować o podziale medalowym. Chorwacki Związek Piłki Nożnej oddał tą decyzję piłkarzom, którzy wyrazili zgodę na przyznanie koledze nagrody.

SF, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze